GeriGündem ‘İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma Yarışması’nın kazananları belli oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma Yarışması’nın kazananları belli oldu

‘İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma Yarışması’nın kazananları belli oldu
Abone Olgoogle-news

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100. yılı kutlamaları bu yıl koronavirüs salgını sebebiyle evlere taşınırken, Kağıthane Belediyesi çocukların bugünün anlam ve önemine ortak olması için İstiklal Marşı'nı En Güzel Okuma Yarışması düzenledi.

Sosyal medya platformu Instagram üzerinden düzenlenen yarışmaya katılan yaşları 15'in altındaki 800'den fazla çocuk en güzel kıyafetlerini giyerek İstiklal Marşı'nı okuyup kendi videolarını çekti. Çektikleri videoları '#kağıthanede23Nisan' etiketiyle paylaşan çocuklar arasında İstiklal Marşı'nı en güzel okuyanlar Kağıthane Belediyesi tarafından ödüllendirildi. Yarışmada 1. Tuana Diker, 2. Mislina Asker, 3. Uğur Yavuz, 4. Hümeyra Davulcu, 5. Zeynep Şişman oldu. Yarışmada ilk 5'e giren çocuklara tablet, akıllı saat, puzzle, lego seti, dünya klasikleri kitap seti, polaroid fotoğraf makinesinden oluşan hediyeler verildi. Ayrıca yarışmaya katılım gösteren tüm çocuklara 23 Nisan hatırası Türk Bayrağı, çikolata kütüphanesi, katılım madalyası ve ailelerine hijyen seti hediye edildi.

Yarışmaya katılan tüm çocukları tebrik eden Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, ''Bu yıl salgın sebebiyle çocuklarımız bayramlarını evlerinde kutlasalar da bayramın coşkusu ve heyecanından geri kalmasınlar istedik. Her bir çocuğumuzu izlerken büyük gurur duydum. Onlar, güzel ülkemizin en kıymetlisi, ailelerinin ve bizlerin umudu. Başarıları için her zaman ve her konuda çocuk ve gençlerimizin yanındayım” diye konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle