İstanbul'u kana bulayacaklardı... İçişleri Bakanlığı: Fatıma Al Musa ile Velat Jamo yakalandı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Temmuz 26, 2023 10:23

İçişleri Bakanlığı, İstanbul'da sansasyonel eylem arayışında oldukları yönünde bilgiler elde edilen PKK/KCK terör örgütü mensupları; Fatıma Al Musa ile Velat Jamo Başakşehir'de yakalandığını duyurdu. Teröristlerden Fatıma Al MUSA'nın Irak'ın Kuzeyi Gara'da 6 ay savaşçı eğitimi aldıktan sonra Kandil'e geçiş yaptığı belirtildi.

Haberin Devamı

Bakanlık'tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İstanbul’da sansasyonel eylem arayışında oldukları yönünde bilgiler elde edilen PKK/KCK terör örgütü mensupları; Sterk Evindar (K) Fatıma Al Musa ile Velat Jamo İstanbul İl Jandarma Komutanlığı terörle mücadele ekiplerimiz tarafından Başakşehir ilçesinde yakalanmıştır.

GARA'DA 6 AY SAVAŞÇI EĞİTİMİ ALMIŞ

Fatıma Al MUSA isimli PKK/KCK terör örgütü mensubunun;

2011 yılında Suriye/Racu bölgesinde PKK/KCK terör örgütüne katılarak sırasıyla; Suriye’nin Kobani ve Kamışlı bölgelerinde silahlı faaliyet gösterdiği, aynı yıl içinde 25 kişilik örgüt mensubu ile birlikte Irak’ın Kuzeyi Gara bölgesine geçtiği ve 6 ay savaşçı eğitimi aldıktan sonra Kandil bölgesine geçiş yaptığı belirlenmiştir.

İstanbulu kana bulayacaklardı... İçişleri Bakanlığı: Fatıma Al Musa ile Velat Jamo yakalandı

Haberin Devamı

Şahsın Kandil bölgesinde 5 yıla yakın süre faaliyet gösterdiği, patlayıcı, operasyon, sızma ve saldırı türü eğitimler aldığı, daha sonra sözde şehit Haki Karer kadro okuluna takım komutanı olarak görevlendirildiği tespit edilmiştir.

İstanbulu kana bulayacaklardı... İçişleri Bakanlığı: Fatıma Al Musa ile Velat Jamo yakalandı

Ayrıca, Hakkari/Şemdinli bölgesinde faaliyet gösterdikten sonra TSK tarafından bölgede gerçekleştirilen yoğun savaş uçağı, İHA ve SİHA hareketliliği sebebiyle tekrar Kandil bölgesine döndüğü ve 2017 yılında Irak’ın Kuzeyinden Suriye/Afrin bölgesine, oradan da yasadışı yollarla İstanbul’a gelerek sansasyonel eylem arayışı içerisinde olduğu belirlenmiştir.

İstanbulu kana bulayacaklardı... İçişleri Bakanlığı: Fatıma Al Musa ile Velat Jamo yakalandı

EYLEM HAZIRLIĞI İÇİNDE OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Velat JAMO isimli PKK/KCK terör örgütü mensubunun; 2012-2013 yılları arasında Suriye Afrin Bölgesinde terör örgütüne bağlı Heze Cevheri isimli yapılanma içerisinde bir dönem bölge sorumlusu olarak faaliyet gösterdikten sonra İstanbul’a geldiği ve sansasyonel eylem arayışı içerisinde olduğu yönünde bilgiler elde edilmiştir. Şüphelilerin adli işlemleri devam etmektedir.

BAKMADAN GEÇME!