GeriGündem İstanbul'u Dinliyorum
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul'u Dinliyorum

Nilgün GEDİKOĞLU

YÖNETENLERİN DİKKATİNE

İşportacıdan geçilmiyor

KADIKÖY

KADIKÖY'lü bir okurumuzdan faks aldık. İlçede belirli semtlerde çok sayıda işportacıların bulunmasından şikayetçi. Ve ilçenin bu açıdan bir profilini de çizmiş. Şöyle diyor:

‘‘Kadıköy İskelesi sabit ve seyyar işportacıdan geçilmiyor. Vapurdan inerken sizi ilk işportacılar karşılıyor. Sonra öbek öbek çiçekçi kadınlar...

Çarşıya doğru korsan kitapçılar, incik boncuk tezgahları...

Postanenin arkasındaki yolda ve Sular İdaresi'nin sokağında bütün yolu kaplıyorlar.

Altıyol'da kilisenin önündeki yeşil alan, Bahariye Caddesi bir başka alem.

Moda Burnu'nda çay bahçesi ve park çevresi tamamen bir işporta çarşısı halinde.

Kadıköy Evlendirme Dairesi'nin önü, içi ve çevresi, tek tip masalar biçimindeki tezgahlar tarafından işgal edilmiş durumda.

Uzun zamandan beri açıkça göz yumulan Bağdat Caddesi'ndeki kaçak viski, Amerikan sigarası, Avrupa şampuan, içki, puro, kahve ve çay tezgahlarının yanında şimdi çanta, ayakkabı, konfeksiyon, hediyelik eşya, saat, mücevher... Ne isterseniz bulunan yeni tek tip işportalar katıldı.

Sokak aralarında park eden kamyonetler ise halı, tencere-tava, elektrikli ev eşyası, imitasyon antika satıyorlar.’’

Okurumuz, Kadıköy'ün neden bir işporta cenneti haline geldiğini sorguluyor.

Yönetenlerin dikkatine....

Gürültü kirliliği

SARAYBURNU

Edirnekapı, Balat semtinin üst tarafında oturan sakinler adına faks gönderen okurumuz, Sarayburnu'nda Sepetçiler Kasrı'nın bahçesindeki diskotekten gelen müzik sesinden rahatsızlığını dile getiriyor.

Okurumuz, yüksek volümlü müzik sesinin sabaha kadar sürdüğünü belirtiyor ve önlem alınmasını istiyor.

BAZ İSTASYONLARI SORUNU

ŞİKAYETLER

Dava açacağız

100 kişilik imza topladık. Kadıköy Kaymakamlığı, Valilik, Kadıköy Belediyesi, Sağlık Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Sağlık Müdürlüğü'ne dilekçe ile başvurduk. Baz istanyonu Osmanağa Mahallesi'ndeki Şok Market'in üzerinde. İnsanlarda çeşitli belirtiler ortaya çıkıyor. Sözgelimi baş ağrısı, kusma, yüksek tansiyon, ses kısıklığı gibi. Marketin yanındaki apartmanda kimse kalmadı.

Özcan SİNMEZ (Osmanağa Mahallesi, Hasırcıbaşı Caddesi, Kadıköy)

Yeşil alan isteniyor

HASANPAŞA

HASANPAŞA semt sakinlerinin bir dileği var: Çocukların oyun oynayabilecekleri bir yeşil alan. Semtlerinde hiç yeşil alanın olmamasından, çocukların sokaklarda tehlike içinde oynamasından yakınan semt sakinleri Hasanpaşa'nın ihmal edildiği görüşünde. Kaldırımların araçlar tarafından işgal edildiğini, Kurbağalıdere'nin pislik içinde aktığını, çevresine ağaç dikilmediğini hiç çevre düzenlemesi yapılmadığını belirten okurlarımız, semtlerinde postanenin de bulunmadığını belirterek ilgi beklediklerini bildiriyor.

Okurlarımızın bir önerisi de var: İETT garajının, halkın yararlanabileceği bir yeşil alan olarak düzenlenmesi.

Çöpler toplanmıyor

KÜÇÜKYALI

KÜÇÜKYALI'dan arayan bir okurumuz, çöplerin toplanmamasından şikayetçi. Belediyenin çöp toplanması için para topladığını anlatan okurumuz, bu sıcak havalarda çöplerin toplanmadığını söylüyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle