GeriGündem İstanbullular dikkat! Meteoroloji'den sonra bir uyarı daha: 'Donabilir...'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbullular dikkat! Meteoroloji'den sonra bir uyarı daha: 'Donabilir...'

İstanbullular dikkat! Meteoroloji'den sonra bir uyarı daha: 'Donabilir...'

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, soğuk hava dalgasıyla birlikte sıcaklıkların hissedilir derecede (8-16 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesinin beklendiği kaydederek, sayaçları donmaya karşı korumaları konusunda İstanbulluları uyardı.

İSKİ'den yapılan yazılı açıklamada, hava sıcaklığının 0 santigrat derecenin altına düşmesi ile su sayaç ve tesisatları, donma tehlikesiyle karşı karşıya kalabildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sayaçların donmaya karşı korunması abonelerin yükümlülüğündedir. Kar soğuğuna hazırlanarak, su tesisatı ve sayaçlarda donmadan kaynaklanabilecek arızaların önlenmesi için bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Açıkta bulunan su boruları soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılmalı ve yalıtım malzemesi ile izole edilmelidir. Sayaçlar açıkta ise kesinlikle muhafaza altına alınmalı, izolasyon malzemeleri ile korunmalıdır. Abonelerimiz, alınan önlemlere rağmen, yaşanan sorunların çözümü için Alo 185 Çağrı Merkezimizi arayabilirler."

İstanbullular dikkat Meteorolojiden sonra bir uyarı daha: Donabilir...

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False