GeriGündem İstanbul'da FETÖ operasyonu! Şüphelilerin evinde içki ele geçirildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul'da FETÖ operasyonu! Şüphelilerin evinde içki ele geçirildi

İstanbul'da FETÖ operasyonu! Şüphelilerin evinde içki ele geçirildi

İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları kapsamında "gaybubet evi" denilen hücre evlerinde saklandıkları tespit edilen ve firari olarak aranan 35 şüpheliden 30'u yakalandı. Operasyonların ihraç doktor, öğretmen, polis ve astsubaylara yönelik olduğu öğrenilirken, adreslerde yapılan aramalarda içki şişeleri, 32 bin 819 dolar, 2 adet (F) serisi 1 dolar, bin 700 avro, 14 bin 230 lirası ele geçirildiği belirtildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, örgütün hücre yapılanması olan ve "gaybubet evi" olarak bilinen farklı ilçelerdeki 33 adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda aralarında doktor, ihraç öğretmen, polis ve astsubayların bulunduğu firari olarak aranan 35 kişiden 30'unun yanı sıra hücre evinde gizlenen farklı mahkemelerden aranması olan bir şüpheli de yakalandı. 5 firari şüpheliyi ise yakalama çalışmaları sürüyor. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda materyallere de el kondu.

İstanbulda FETÖ operasyonu Şüphelilerin evinde içki ele geçirildi

Öte yandan, operasyon düzenlenen adreslerden birinde şüpheli bir kişi polisin geldiğini fark ederek, bulunduğu dairenin balkonundan çatıya tırmandı. Polis ekipleri kaçmaya çalışan şüpheliyi yakaladı. Öte yandan şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda içki şişeleri, 72 cep telefonu, 31 dizüstü bilgisayar, 10 tablet, sahte kimlik, sahte ehliyet, 32 bin 819 dolar, 2 adet (F) serisi 1 dolar, bin 700 avro, 14 bin 230 lira ele geçirildiği belirtildi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False