İstanbul'da domuz gribi alarmı

Güncelleme Tarihi:

İstanbulda domuz gribi alarmı
Oluşturulma Tarihi: Ocak 10, 2016 08:41

Domuz gribi belirtileriyle Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Sabri Ö.'nün önceki gün hayatını kaybetmesinin ardından aynı hastanede tedavi gören Remziye T. ve Mustafa C.A. da dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Ölü sayısı 3'e yükselirken 44 yaşındaki Volkan B.'nin ise tedavisi devam ediyor. Domuz gribi şüphesiyle Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvuran 3 kişi de tedavi altına alındı. 

Haberin Devamı
Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine 10 gün önce solunum yolları enfeksiyonu ve yüksek ateş şikayetiyle başvuran  57 yaşındaki Sabri Ö. domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alındı.

Haberin Devamı

Sabri Ö. dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.46 yaşındaki Remziye T.  adlı kadın ise 6 Ocak akşamı yüksek ateş ve nefes darlığı şikayetiyle Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne başvurdu. 39.1 derece ateşle hastaneye gelen Remziye T.'de ilk belirlemelere göre domuz gribi belirtilerine rastlandı. Durumu ağır olan Remziye T'nin tahlilleri Ankara'ya gönderildi.  

Remziye T. Acil Servisteki yoğun bakım ünitesine alındı. Remziye T.'nin ardından 87 yaşındaki Mustafa C.A.  da aynı şikayetle hastaneye başvurdu.  Domuz gribi belirtileri görülen  Mustafa C.A. da Acil Servisteki yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Durumları kötüleşen Mustafa C.A. dün akşam saat 20.00 sıralarında, Remziye T.'de saat 23.00 sırlarında hayatını kaybetti. Böylelikle hastanede ölü sayısı 3'e yükseldi. 

Haberin Devamı

BİR KİŞİNİN TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

44 yaşındaki Volkan B.'nin ise tedavisi Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana binasındaki yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam ediyor. 

BAKIRKÖY'DE 3 KİŞİ TEDAVİ ALTINDA

Solunum yolları enfeksiyonu ve yüksek ateş şikayetiyle dün gün içinde Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne gelen 3 kişi, domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alındı. 3 hastanın bulunduğu bölüm karantinaya alınırken personele, hasta ve hasta yakınlarına maske dağıtıldı. Domuz gribi şüphesi taşıyan hastaların tetkikleri devam ediyor. 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!