İstanbul'da bir çocuk donarak öldü

Kar ve soğuk hava tüm Türkiye'yi etkisi altına alırken İstanbul'da bir çocuk donarak öldü.

Haberin Devamı

Türkiye 2002 yılına kara kışla girdi. Tüm yurtta etkili olan soğuk hava ve kar yağışı İstanbul'da bir çocuğun ölümüne neden oldu.

CNN Türk'ün haberine göre Vatan Caddesi'ndeki bir apartmanın önünde uyuya kalan 15 yaşındaki Sefa Göbel donarak öldü.

İddialara göre tiner bağımlısı olan ve sokakta yaşayan Göbel, önce Fatih'te oturan anneannesini ziyarete gitti. Daha sonra aynı semtteki babasını görmeye giden Göbel'i babası eve almadı. Bunun üzerine Vatan Caddesi'ndeki bir apartmanın merdiven boşluğuna sığınmak isteyen Göbel kapının kapalı olması nedeniyle binanın ömünde uyuya kaldı ve donarak yaşamını kaybetti.

Sefa Göbel'in anneannesi ve dayısı 15 yaşındaki çocuğun anne ve babasının bir süre önce ayrıldığını söyleyerek "Sefa'nın babası başka bir kadınla evlendi. Onu eve almayan babası hakkında suç duyurusunda bulanacağız" dediler.

Sefa Göbel'in Adli Tıp Morgu'na kaldırılan cenazesi yarın toprağa verilecek.

PEK ÇOK YERDE YOLLAR KAPANDI

Bu sabah başlayan kar yağışı ve görüş mesafesinin bin metreye düşmesi nedeniyle THY`nin İstanbul-Kayseri ve Kayseri-İstanbul uçak seferleri iptal edildi. Pek çok yerde yollar kapandı, okullar tatil edildi. Soğuk ve yağışlı hava etkisini hafta sonuna kadar sürdürecek.

Haberin Devamı

Yurdun büyük bölümünde yeni yılın ilk günü başlayan kar yağışının ardından Bursa`da 66, Balıkesir`de 260, Kütahya`da 35, Sakarya`da 66, Kırşehir`de 78 ve Düzce`de 12 köy yolu ulaşıma kapandı.

Bursa, Balıkesir, Kütahya ve Yalova`da trafiğe kapalı karayolu bulunmuyor. Tüm bölgede kar yağışının devam ettiğini belirten yetkililer, ekiplerin yol güvenliğinin sağlanması amacıyla kar temizleme ve buzlanma tehlikesinekarşı tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini bildirdiler.  etkililer, Bursa-Yalova, Kütahya-Afyon, Kütahya-Eskişehir karayolları ile Bursa-Uludağ yolunda zincirsiz araçların trafiğe çıkmalarına izin verilmediğini söyleyerek, özellikle yüksek kesimlerdeki yollarda buzlanma yaşandığı ve sürücülerin yanlarında mutlaka zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmaları gerektiğini anımsattılar.

Köy Hizmetleri İl Müdürlüklerinden alınan bilgiye göre de, kar yağışı nedeniyle Bursa`da 66, Balıkesir`de 260, Kütahya`da da 35 köy yolu trafiğe kapandı.  Bursa`da 3`ü merkez Nilüfer İlçesi`ne bağlı kapalı bulunan yaklaşık 400 kilometrelik 66 köy yolunda, 17 ekiple çalışmaların sürdürüldüğü, yağışın devam etmesi halinde kapalı köy yolu sayısının artabileceği belirtildi.

Haberin Devamı

Balıkesir merkez ile Balya, Gönen ve Susurluk ilçelerine bağlı toplam 260 köy yolu ile Kütahya`ya bağlı 35 köy yolunun yeniden ulaşıma açılabilmesi için çalışmalar aralıksız sürdürülüyor

ÇANAKKALE
   
Çanakkale'ye bağlı Yenice İlçesi'nin kaymakamı Ejder Sarıçiçek, kar nedeniyle 20 dolayında köy yolunun ulaşıma kapandığını, yağışın sona ermesinin ardından, Karayolları ve Köy Hizmetleri ekiplerinin yol açmaçalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.
    
SAKARYA

Sakarya`da, dün sabahtan bu yana etkili olan kar yağışı sonucu, 66 köyün yolu ulaşıma kapandı. Köy Hizmetleri İl Müdürü İbrahim Kulaksız,Hendek, Taraklı, Kocaali ve Karasu ilçelerine bağlı 66 köy yolunun düngeceden bu yana ulaşıma kapalı olduğunu söyledi.    Köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade eden Kulaksız, bölgede 80 personelin 32 araçla görev yaptığını kaydetti.
   
ZONGULDAK, BARTIN VE KARABÜK
      
Kar yağışından Zonguldak`ın ilçelerinden merkez, Alaplı ve Ereğli`de 109, Bartın`ın Kurucaşile İlçesi`nde 8, Karabük`ün de ilçelerden merkez, Safranbolu, Eskipazar ve Ovacık`ta 59 olmak üzere 176 köy yolu kapandı. Bu arada, Bartın`ın Ulus İlçesi-Kastamonu karayolu heyelan nedeniyle ulaşıma kapalı.  Karaelmas Elektrik Dağıtım A.Ş (KEDAŞ) Genel Müdür Vekili Secaattin Gonca, yaptığı açıklamada, enerji nakil hatlarındaki arıza yüzünden ilçelerden merkezde 20, Alaplı`da 14 ve Çaycuma`da 4, Bartın`ın Kurucaşile İlçesi`nde 3, Karabük`ün Safranbolu İlçesi`nde de7 olmak üzere 48 köye elektrik enerjisi verilemediğini söyledi.
       
DÜZCE
   
Düzce`nin Akçakoca İlçesi`nde yoğun kar yağışı nedeniyle 12 köy yolu ulaşıma kapandı. Köy Hizmetleri ekiplerinin, kar mücadelesini sürdürdükleri bildirildi. Akçakoca`da kar kalınlığı 10 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 30 santimetreye ulaştı.
  
KIRŞEHİR VE NEVŞEHİR
   
Kırşehir merkezde kar kalınlığı 8 santimetreye, yüksek kesimlerde de 15 santimetreye ulaştı. Kar yağışı ve tipi nedeniyle Kırşehir merkez ilçeye bağı 12, Çiçekdağı İlçesi`ne bağlı 20, Akçakent İlçesi`ne bağlı 10, Akpınar İlçesi`ne bağlı 15, Kaman İlçesi`ne bağlı 10, Boztepe İlçesi`ne bağlı 11 olmak üzere toplam 78 köy yolu ulaşıma kapandı. Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü, oluşturduğu 6 ekiple köy yollarını ulaşıma açmak için çalışmalara başladı. Öte yandan, Nevşehir merkezde kar kalınlığı 10, yüksek kesimlerde de 15 santimetreye ulaştı. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Nevşehir`in Hacıbektaş, Avanos ve Kozaklı ilçelerine bağlı köy ve beldelerle ulaşımın güçlükle yapılabildiği belirtildi.
    
GÜMÜŞHANE
       
Gümüşhane`de de dün gece başlayan ve sabaha kadar aralıksız devam eden kar yağışı yaşamı etkiliyor.  Yetkililerden alınan bilgiye göre, yüksek bölgelerde kar kalınlığı50 santimetreye ulaşırken, çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı. Ziganave Vauk geçitlerinde ise ulaşım güçlükle sağlanıyor. Aralıksız yağan kar, kent merkezinde 10 santimetreyi buldu.  Yanlarında zincir ve çekme halatı olmayan sürücülerin yola çıkmamalarına izin verilmiyor.

Haberin Devamı

ÇORUM  
     
Çorum Köy Hizmetleri İl Müdürü Recep Selek, ilk belirlemelere göre yoğun kar yağışının, Çorum Merkez ile Alaca, Bayat, Boğazkale, Dodurga, İskilip, Kargı, Laçin, Mecitözü,Oğuzlar, Ortaköy, Osmancık, Sungurlu ve Uğurludağ ilçelerine bağlı yaklaşık 300 köy yolunu ulaşıma kapattığını söyledi. 

Ortalama 2100 kilometre yolun ulaşıma kapalı olduğunu bildiren Selek, kar yağışı devam ettiği için yol açma çalışmalarına henüz başlayamadıklarını, şimdilik sadece ihbar edilmesi halinde hasta ve cenaze gibi acil durumları bulunan köylere ekip göndereceklerini de sözlerine ekledi.  
     
TUNCELİ  

Kar yağışı nedeniyle, Tunceli ve Ovacık İlçesi`nde 3 gün, Hozat İlçesi`nde ise 1 gün süreyle ilköğretim okulları ve liselerde eğitime ara verildi.  Tunceli Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü yetkilileri, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde kapanan 372 köy yolunun ulaşıma açılması için çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü kaydettiler.   Öte yandan, Afyon`da karayollarında meydana gelen buzlanma nedeniyle sürücüler, dikkatli seyretmeleri konusunda uyarıldılar.  Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarının sürdüğünü ve kapalı yol olmadığını belirttiler.  

KAYSERİ

Haberin Devamı

Kar yağışının Kayseri-Malatya Karayolu`nda ulaşımı aksattığı, Pınarbaşı-Gürün arasında tipinin etkili olduğu bildirildi.  Bu arada Kayseri-Malatya Karayolu,, Ziyarettepe ve Uzunyayla-Gürün bölümünde kar yağışı ve tipinin etkisini artırması sonucu ulaşıma kapatıldı. Yetkililer, Malatya yönüne gitmek isteyen araçların Pınarbaşı İlçesi`nde bekletildiğini, Kayseri Otogarı`ndan da Malatya yönüne otobüs gönderilmediğini belirttiler.

SİVAS

Sivas`ta da yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle yapılıyor. Gece geç saatlerde başlayan kar yağışı nedeniyle, Sivas-Erzincan Karayolu`nun Sakaltutan, Kızıldağ, Sivas-Ankara Karayolu`nun Yaraçbeli, Sivas-Kayseri Karayolu`nun Hanlı, Koyuncu ile Sivas-Tokat Karayolu`nun Çamlıbel ve Kızıleniş mevkilerinde, ulaşımda güçlükler yaşanıyor.

Haberin Devamı

Sivas ile bağlantılı karayollarında ekipler, çalışmalarını aralıksız sürdürürken, şehirlerarası yollara çıkan sürücüler, zincir takmaları yönünde uyarılıyor. Bu arada, kent merkezinde de Belediye ekipleri caddelerde tuzlamaya çalışmaları yapıyorlar.  

TRAKYA'DA KIŞ

Trakya bölgesi bu yıl çok ağır bir kış geçiriyor. Edirne Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinin verdiği bilgiye göre, gece en düşük sıcaklık eksi 8 olarak ölçüldü. Bugün ise havanın açık ve az bulutlu, 2 derece sıcaklık olması bekleniyor.

EDİRNE

Edirne`nin Kapıkule, Pazarkule, İpsala Sınır Kapısı ile Kırklareli`nin Dereköy Sınır Kapısı`na ulaşımın sağlandığı karayollarında sorun bulunmadığını belirten yetkililerırklareli`ninDemirköy İlçesi`nde ise dün kapalı olan 15 köy yolundan 9`unun ulaşımaaçıldığını bildirdi. Demirköy`de yollardaki aşırı buzlanma nedeniyle kapalı olan Avcılar, Bostaş, Sislioba, Karacadağ, Yeşilce ve Yiğitbaşıköylerine, elektrik ve su da verilemiyor.  Demirköy`deki Mahya Tepe`deki TRT vericisi ile askeri bir birliğe ait vericiye giden yolunda dünden bu yana ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.Demirköy`de kar kalınlığının 30 santimetreye, Mahya Tepe`deise 70 santimetreye ulaştığı belirtilirken, kapalı olan yolları ulaşıma açmak için Karayolları ve Köy Hizmetleri ekipleri tarafından çalışmalar sürdürülüyor.

KIRKLARELİ

Kırklareli`nin Kofçaz İlçesi`nde dün kapalı olan 10 köy yolundan 9`u açılırken, halen 1 köye ulaşılamadı. Tekirdağ`ın Muratlı İlçesi`nde dün yoğun kar yağışı nedeniyle kapalı olan 10 köy yolunun tamamı ise açıldı.

ANKARA

Dün başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı, Ankara`da hayatı olumsuz etkiledi. Trafik yetkilileri, yollarda biriken kar ve suyun, sürücülere zor anlar yaşattığını, maddi hasarlı kazaların meydana gelmesine neden olduğunu bildirdiler.  Şehir içindeki ve şehre bağlanan tüm yolların trafiğe açık olduğunu belirten yetkililer, sürekli yağan kar yağışı nedeniyle sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardılar.

ANKARA'DA BİR GÜNDE 210 KAZA

Başkent`te yoğun kar yağışı nedeniyle çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Bugün saat 16.30 itibariyle 210 maddi hasarlı trafik kazası yaşandı.  Başkent`te kapalı yol bulunmadığını kaydeden yetkililer, sürücüleri, araçlarına kar tipi lastik ve zincir takmadan trafiğe çıkmamaları konusunda uyardılar. etkililer, ayrıca, sürücülere şu tavsiyelerde bulundular: "Trafikte yavaş seyredin. Uykusuz, yorgun, dalgın olarak araç kullanmayın. Yakın takip ve ani fren yapmaktan kaçının. Araç kullanmaktehlikeli hale geldiğinde aracınızı uygun bir yere park edin ve trafiknormale dönene kadar bekleyin."

Yetkililer, vatandaşlardan özel araçlarıyla trafiğe çıkmamalarını,mümkün olduğunca toplu taşım araçlarını kullanmalarını da istediler.

BOLU

Bolu`da dün etkili olan kar yağışı sonrasında32 köy yolu ulaşıma kapandı. Kar yağışı, Bolu Dağı, Harmancık, Cankurtaran, Taşlıyayla, Mengen ve Kıbrısçık kesimlerinde aralıklarla devam ediyor.  D-100 Karayolu`nun Bolu Dağı kesiminde ise karayolları ekipleri, buzlanmayı önlemek için zemine aralıklarla tuz döküyorlar. Bolu`da kar kalınlıkları ise Kartalkaya`da 120, Abant`ta 50, Bolu Dağı`nda 15 santimetre olarak ölçüldü.
     
TOKAT
   
Akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışından dolayı, Tokat`ın Reşadiye İlçesi`nde 80, Erbaa İlçesi`nde ise 27 köy yolu ulaşıma kapandı. Köy Hizmetleri ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu arada, her iki ilçede, köy yollarının kapanmasından dolayı taşımalı eğitim yapan öğrencilerin, ilçe merkezlerine ulaşamadığı öğrenildi.
   
SAMSUN

Samsun`un Kavak, Asarcık, Havza, Vezirköprü, Ayvacık, Ladik ve Salıpazarı ilçelerinde halen 215 köy yolu ulaşıma kapanırken, Samsun-Ankara Karayolu`nun Kavak ve Merzifon geçişlerinde de ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.

Özellikle Samsun-Ankara Karayolu`nun Kavak ve Havza kesimlerinde zaman zaman ulaşımda aksamalar meydana gelirken, Karayolları ekipleri de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kent içinde de Büyükşehir Belediyesi tarafından ana güzergahlar üzerinde tuzlama çalışması yapılıyor.  

SİNOP, AMASYA, ORDU

Kar yağışının aralıklara devam ettiği Sinop`ta 116, Amasya`da 158,Ordu`da ise 65 köy yolu ulaşıma kapandı.  Yetkililer, kapalı köy yollarını açma çalışmalarının sürdürüldüğünü, ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle çalışmalarda aksamalar meydana geldiğini söylediler.  Bu arada, olumsuz hava koşullarının yol açtığı arızalar nedeniyle halen bölgedeki birçok köye elektrik verilemezken, bazı köylerle de telefon görüşmesi yapılamıyor.
  
KIRIKKALE
   
Valilik`ten yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle köy yollarının yüzde 70`dan fazlasının kapalı olduğu, bu yolların ulaşıma açılması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.
   
ADANA
   
Adana Meteoroloji Bölge Müdürlüğü`nden alınan bilgiye göre, Doğu Akdeniz Bölgesi, Balkanlar`dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girdi. Bu nedenle sabah erken saatlerden itibaren başlayan sağanak yağış, yarın etkisini biraz azaltacak, ancak Cuma gününden itibaren yeniden etkili olmaya devam edecek.

Sağanak yağışın yanı sıra hava sıcaklıklarında da düşüş bekleniyor. Cuma gününe kadar gündüz 8-6 derece, gece ise eksi 2 ile 0dereceye kadar düşecek hava sıcaklığı nedeniyle "don" olayı bekleniyor. Bu nedenle üreticilerin özellikle sera alanlarında önlem almaları istendi.

KONYA  
     
Konya ve ilçelerinde dün gece başlayan ve bugün aralıklarla devam eden kar yağışı sonucu, kar kalınlığı, kent merkezinde 15 santimetreye, iç ve yüksek kesimlerde ise yer yer 50 santimetreye ulaştı.  

Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle şehiriçi ve şehirlerarası ulaşımda aksamalar yaşanırken, merkez ve ilçelere bağlı toplam 150 köyyolu ulaşıma kapandı.  

KARAMAN'DA HEYELAN 
     
Bu arada, Karaman`ın Sarıveliler İlçesi`ne bağlı Dumlugöze Köyü`nde meydana gelen heyelan nedeniyle 6 ev boşaltıldı. Dün gece meydana gelen heyelan sonucu boşaltılan evlerin duvarlarında ve temel kısımlarında çatlaklar oluştuğu bildirildi.

DOĞU KARADENİZ'DE ULAŞIM   
     
Köy Hizmetleri 11. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Artvin`de 6, Bayburt`ta 6, Gümüşhane`de 10, Rize`de 14, Trabzon`da ise 4 olmak üzere toplam 40 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor. 2 bin 23 köy yolunda ise karla mücadele çalışmaları sürdürülüyor.  

Yörede, Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğü`ne bağlı 6 ekip, kapalı yolların ulaşıma açılması için aralıksız çalışıyor.  

Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Bayburt-Çaykara yolu Soğanlı Dağı, Araklı-Dağbaşı-Uğrak il yolu Salmankas Dağı, İyidere-İkizdere il yolu Ovit Dağı mevkiinde yoğun karyağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapalı bulunuyor.  

Borçka-Muratlı-Ayrım-Camili il yolunda kar ve tipi nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.  

Çaykara-Uzungöl-Ayrım-Ataköy yolu, 3. kilometrede heyelan nedeniyle ulaşıma kapalı bulunuyor. Ulaşım, Çaykara-Uzungöl-Ayrım-Karaçam yolundan sağlanıyor.  

Hopa-Borçka yolu 1-10. kilometrelerinde, dere tahribatı ve heyelan, Çayeli-Büyükköy il yolunun 7. kilometrede ile Çayeli-Kaptanpaşa il yolunun 6-10. kilometrelerinde, dere tahribatı nedeniyle ulaşım, tek şeritten kontrollü olarak sağlanıyor.  

 Rize-Kalkandere yolunun 2-3. ve Çayeli-Erenler yolunun 7-22. kilometreleri arasında meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor.  

Öte yandan, Trabzon Meteoroloji Bölge Müdürlüğü`nden alınan bilgiye göre, Karadeniz Bölgesi`nin doğu kıyılarında başlayan karla karışık yağmur, gece ilerleyen saatlerde yerini kar yağışına bırakacak. Yağışlar, belirli aralıklarla sahil kesimlerinde zaman zaman karla karışık yağmur şeklinde olmak üzere 5-6 gün sürecek.  

İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Rafet Bozdoğan, kötü hava koşulları nedeniyle İstanbul`da trafiğe kapalı yol bulunmadığını bildirdi.  Bozdoğan, dün sabah saatlerindebaşlayan çalışmaların bu gece 04.00`e kadar sürdüğünü belirterek, çalışmalarda 3 kademeli bir plan uygulandığını söyledi.

İlk aşamada 30 ekipten oluşan grubun özellikle yağmur suyu kanallarını temizlediğini, ayrıca ana arter üzerinde tamir çalışmalarıyaptığını anlatan Bozdoğan, 60 ekipten oluşan ikinci grubun ise buzlanmanın olabileceği bölgelerde tuzlama çalışmalarına ağırlık verdiğini söyledi.

Bozdoğan, gece saat 02.00`den itibaren 1000 kişiden oluşan ekibin özellikle trafiğin yoğun olması beklenen bölgelerde tuzlama çalışması yaptığını ifade ederek, şöyle dedi: "Amacımız bugün bütün yollarımızı trafiğe açık tutmaktı. Bunda dabaşarılı olduk. İlde trafiğe kapalı yol bulunmuyor. Ayrıca, herhangi bir ana arterimizde tıkanıklık yaşanmadı. Bunda okulların tatil edilmesi de etkili oldu. Bugün sabah saatlerinden itibaren ekiplerimiz tekrar birinci alarmdüzeyine geçti. Çalışmalarımızı özellikle yaya alanları, okul ve hastane yolları ile alt ve üst geçitlere kaydırdık. Öğleden sonra tekrar ana arterlerde olabilecek buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarımız devam edecek.``
 
Meteorolojik verilere göre, bu gece don olayının beklendiğine  dikkat çeken Bozdoğan, "Bu nedenle 1000 kişiden oluşan ekiplerimiz, gece boyunca tuzlama çalışmalarını sürdürecek ve yolların trafiğe kapanmasını engelleyecek"dedi.

Şehrin yüksek yerlerindeki ara sokaklarda buzlanma olabileceğini de vurgulayan Bozdoğan, bu tür bölgelerde kendilerinin de desteğiyle ilçe belediyelerinin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Bozdoğan, bu tip yerlerde sürücüleri dikkatli olmaları yolunda uyardı.
   
BAZI İETT SEFERLERİ YAPILAMIYOR
   

Bu arada sabah saatlerinde özellikle şehrin yüksek bölgelerinde, İETT otobüs seferlerinde  zaman zaman aksamaların görüldüğü bildirildi. Sarıyer`den kalkan, Kilyos, Kısırkaya, Demirciköyü, Kocataş, Kazımkarabekir, Yunus Emre mahalleleri ile Anadolu Yakası`nda, Beykoz`tan hareketle Cumhuriyet, Mahmud Şevket Paşa, Göreli mahalleleri, Karlıtepe mevkii, Alemdağ`dan Reşadiye, Esenkent ve Gülsuyu`na seferler şu anda yapılamıyor.

Öte yandan, Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) Şehirhatları İşletmesi`ne bağlı vapur seferlerinde aksama yaşanmıyor.

KAZALAR ARTTI

İstanbul`da, kar yağışının yoğunlaştığı dün akşamdan bu yana meydana gelen 283 trafik kazasında, 21 kişi yaralandı.  İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kar yağışı ve yollardaki buzlanma nedeniyle dün akşamdanitibaren il genelinde 7`si yaralamalı, 276`sı da maddi hasarlı olmak üzere toplam 283 trafik kazası gerçekleşti.
Bu kazalarda, 21 kişi yaralanarak çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Kazaların mali bilançosunun da, 200 milyar lira civarında olduğu tahmin ediliyor.

İSKİ'DEN DON UYARISI

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), donma tehlikesine karşı su tesisatı ve sayaçlarının korunması için abonelerini uyardı.

İSKİ`den yapılan yazılı açıklamada, soğuk ve yağışlı kış şartlarına karşı her türlü tedbirin alındığı belirtilerek, abonelerden, donma tehlikesine karşı su tesisatı ve sayaçlarının korunması için buzlanmayı önleyici talaş, bez, karton, izocam ve benzeri maddelerle sayaçlarını muhafaza etmeleri istendi.

Haberle ilgili daha fazlası: