İstanbul'da 5 günlük elektrik kesintisi

İstanbul Anadolu yakasında yıllık trafo bakımı nedeniyle, bazı semtlerde 6-10 Mayıs tarihlerinde elektrik kesintisi uygulanacak.

Haberin Devamı

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş'den yapılan açıklamaya göre, 09.00-15.00 saatleri arasında uygulanacak kesinti programı şöyle:

PENDİK BÖLGESİ

7 Mayıs Cumartesi: Yunus Sanayi Caddesi, Aksan Fabrikası, Kartal İnönü Caddesi, Polifiks, Topselvi Mahalesi, Aymasan Fabrikası ve civarı.

8 Mayıs Pazar: Kurfalı Mahallesi Yanyol Dökasan Fabrikası ve civarı, As-Kaynak'ın bir kısmı, Kipaş A.Ş'nin bir kısmı, Klinger Fabrikası civarı.

9 Mayıs Pazartesi: Uğur Mumcu Mahallesi Firuze Hanım Blokları ve İndirici Merkez civarı ile Kentbaşı Blokları.

10 Mayıs Salı: Topselvi Mahallesi Sanayi Caddesi, Assan Saç karşısı ve civarı. Yeni Mahalle Nur Cami civarı ile Haydarpaşa Yapı Kooperatifi ile Karaca Sokak.

KARTAL BÖLGESİ

9 Mayıs Pazartesi: İdealtepe Ali Reis ve Akgüvercin Sokakları civarı. Maltepe Kasacılar Mevkii, Aydınevler Barboros Caddesi civarı ile Aydınevler Dervişbey Sitesi.

Haberin Devamı

10 Mayıs Salı: Doğuşkent Kamyoncular Sitesi ve Dörtler Sokak civarı. Girne Mahallesi'nin bir kısmı. Zümrütevler Filiz Sokak ve Dema Role civarı.

KURTKÖY

7 Mayıs Cumartesi: Harmandere Mahallesi Taşocakları Mevkii.

8 Mayıs Pazar: Tepeören, Remas ve Oksa fabrikaları civarı ile KSM Petrol, Opet, Koç Özel Lisesi civarı.

9 Mayıs Pazartesi: Yenişehir Mahallesi Uydukent Örnekevler, Kadıköy Birlik, Karabük Evkur siteleri.

10 Mayıs Salı: Yenişehir Mahallesi Göçmen Konutları 3986 Ada'nın bir bölümü, Yiğitler 89 ve Temiz Işık siteleri.

İÇMELER

6 Mayıs Cuma: Tuzla Piyade Okulu'nun bir kısmı, Tuzla Piyade Okulu Lojmanları, Tuzla Şehitler Caddesi ile D.S.İ. Verdi ve Tıpkent Sitesi'nin tamamı.

8 Mayıs Pazar: Alt İçmeler İstasyon Caddesi ve sokakları, Gibtaş Sanayi Sitesi, Tuzla Belediyesi hizmet binası civarı, E-5 kenarı Sungurlar Fabrikası ile Tokai Fabrikası civarı.

9 Mayıs Pazartesi: Marmados Sitesi, Tuzla İstasyon Caddesi Havuz Sitesi, Şehitler Caddesi'nin bir kısmı. Albatros Sitesi, AEG Evleri'nin bir kısmı ile Papaz Çeşme civarı.

10 Mayıs Salı: Cami Mahallesi Mimar Sinan Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi Mim Sitesi, Tuzla Emniyet Müdürlüğü, Postane Mahallesi, Tuzla sahil, Barbaros Hayrettin, Kılıç ve Yalıboyu caddeleri.

Haberin Devamı

ÜSKÜDAR

7 Mayıs Cumartesi: Altunizade Marmara Üniversite Hastanesi, Aydın Sokak civarı. Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Temsa İş Merkezi, Tokar İş Merkezi, Bilfen Koleji.

8 Mayıs Pazar: Bağlarbaşı Vakıf ve Anıy sokaklar, Gazi Caddesi, Cumhuriyet Caddesi Kurt Çelebi ve Haşereci Raif sokaklar ve civarı. Mahir İz, Tophanelioğlu ile Fahrettin Kerim Gökay caddeleri ve civarı.

9 Mayıs Pazartesi: Nuh Kuyusu Caddesi Serçe ve Ferdi Ünver sokaklar civarı, Barboros M. Dilmar Siteleri, Denizman Caddesi Kanatya ve Okul sokaklar ile civarı.

Haberin Devamı

10 Mayıs Salı: Mütevelli Çeşme Caddesi Paşabahçe Blokları, Yüzüncü Yıl Siteleri ile Koşuyolu Veysi Paşa Sokak, Polis Hastanesi, Sedef Sokak, Onur Siteleri.

VANİKÖY

6 Mayıs Cuma: Hasippaşa'nın bir kısmı, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Dumlupınar, Hanımeli Suşehri, Şehit Osman sokaklar.

7 Mayıs Cumartesi: Vaniköy Sabancı Villaları civarı, Kandilli Mevkii Merkezi, İskele Caddesi, Vaniköy Caddesi, Ömertepe Sokak, Altılar Villaları civarı.

9 Mayıs Pazartesi: Hacıkayhan, Mis, Selvi, Zakkum, Köknar sokaklar. Kirazlıtepe Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Hasippaşa Kartal, Nane, Çeşme, Turan, Çiçek ve Dumlupınar sokaklar, Ferah Yolu ile Şahin, Doğan, Atmaca, Maçka, Papatya, Duru sokaklar.

Haberin Devamı

10 Mayıs Salı: Şemsibey Sokak ile Sağlık Ocağı civarı, Mektep ve Bayır sokakları, Mehmetağa Cami altı ile Saray, Emek, Çankaya ve Güzeldere sokaklar, Mehmetağa Caddesi ve civarı, Tomruk Caddesi, Rızabey Sokak.

DUDULLU

6 Mayıs Cuma: Yukarı Dudullu Mahallesi Altınşehir ve civarı, Kumru Sokak, Şahin Kent Sitesi civarı, Doğan Evler Caddesi ve civarı, Damsan Sokak ve civarı, Özşenbahçe Konut Yapı Kooperatifi. Çakmak Mahallesi Ş. Burak Kurtuluş Caddesi ve civarı, Başaran Dostlar Konutları.

7 Mayıs Cumartesi: Organize Sanayi Tül Fabrikası ve Öztürk Plastik tarafı, Güven Pres, Ant Sanayi Sitesi, Evpe Pazarlama, Era Elektronik.

Haberin Devamı

8 Mayıs Pazar: Organize Sanayi Sitesi Aker Silah ve civarı, Mepla Plastik ve civarı, Tül Fabrika ve civarı, Manas Dişli ve civarı, G-125 Sokak ve civarı, Öztürk Plastik ve civarı.

9 Mayıs Pazartesi: Çakmak Mahallesi Şahinkent ve civarı, Yukarı Dudullu Mahallesi Elalmış Caddesi, Gökçekent ve civarı, Defnekent ve civarı, Özgüvenilir Konut Yapı Kooperatifi, Hatboyu Yolu Üç Haçsam Konut Yapı Kooperatifi, Uğur Arça Konut Yapı Kooperatifi, Şimşek Caddesi ve civarı.

10 Mayıs Salı: Yukarı Dudullu Mahallesi Kıbrıs Caddesi ve civarı ile Tavukçuyolu'nun bir kısmı, Çetin Caddesi ve civarı, Vuralkent ve civarı, Yukarı Dudullu Mahallesi Eryıldız Sitesi ve civarı.

ADALAR

9 Mayıs Pazartesi: Büyükada Çankaya Caddesi, Lalahatun, Yaverbey, Şemsimolla, PTT Santrali, Anadolu Kulübü civarları ile, 23 Nisan Caddesi, Mehmetçik Sokak, Saat Meydanı, Prenses Otel, Saydam Otel, Ş. Recep Koç Caddesi, Altınordu Caddesi, Çınar Caddesi, Lonca Sokak, Sakarya Sokak ve Kolbaşı Sokak.

ÜMRANİYE

7 Mayıs Cumartesi: İstiklal Mahallesi Marmara Caddesi, Namık Kemal Mahallesi Güney, Çuhadar ve Bahadır sokaklar, Meşrutiyet Caddesi Osman Bey Sokak ile Tansaş ve civarı, Emniyet Mensupları Sitesi, Kirişhane Caddesi, Çınar, Park ve Talat 2. Dere sokaklar civarı, Eyüpoğlu Sokak, Ş. Levent Kuşkapan Sokak, Azim Yap. Koop., Eyüpoğlu Koleji civarı ile Divit, Kanarya ve İclal sokakları ile civarı.

8 Mayıs Pazar: Namık Kemal Mahallesi Tek Selvi, Çayır ve Dereyolu sokaklar ve civarı, Sütçü Caddesi, Gaffar Efendi, Alkılıç, Yeşil, Aile ve Altındağ sokaklar, Cengiz Topel Caddesi ve civarı, Mimar Sinan, Yayla, Yeşil, Zafer ve Doğan sokaklar, Molla Gürani, Gürpınar ve Marmara caddeleri, Köşk, Sabah, Erciyes, Ergün ve Sütçü Çıkmazı sokaklar ve civarı.

9 Mayıs Pazartesi: Cumhuriyet Mahallesi Altınköy 2. Sitesi, Söğütlü Çayır Caddesi, Yalçın Sokak ve civarı, Yeşil Boğaziçi Sitesi, Özer Kanlar Yapı Kooperatifi, Adil, Meydan ve Karadeniz sokaklar ve civarı ile Eryuvam Yapı Kooperatifi., Adak, Celal Atılı, Pınar, Tufan, Sinem, Gayretli, Demir, Ay, Çiçek, Ahenk ve Saadet sokaklar ve civarı ile Pesaş Yapı Kooperatifi.

ŞİLE

6 Mayıs Cuma: Kömürlük Köyü, Üvezli Köyü, Avcıkoru Köyü, Yeşilvadi köy çıkışı, Yeşilvadi benzinlik çevresi, Yeşilvadi Kalealtı civarı.

7 Mayıs Cumartesi: Kızılcaköy, Sofular Köyü, Alacalı Köyü.

9 Mayıs Pazartesi: Doğancılı-Alacalı arası, Doğancılı köprü başı, Doğancılı köy içi, Doğancılı Köyü P.T.T ve çevresi, Doğancılı-Sahilköy arası ve Ufuk Sitesi, Doğancılı Barış Sitesi ve üstü.

ERENKÖY

6 Mayıs Cuma: Göztepe Bestekar Ziya, 1. Orta, Z. Zeren sokaklar, Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi, Suadiye Tüccarkatibi, Halay, Hakim Kemal ve Asuman sokaklar, Eminalipaşa Caddesi'nin bir kısmı.

9 Mayıs Pazartesi: Suadiye Aydın, Ayşe Çavuş, Yusuf Çavuş, Fatma Kadın sokaklar, Eminalipaşa Caddesi Hazan, Dere, Yeni Fidan sokaklar, T. Dere üst kısmı, Şemsettin Günaltay Caddesi.

BEYKOZ

7 Mayıs Cumartesi: Mahmut Şevket Paşa Cenaplar Mevkii, Sekiz Evler Sitesi, Örnek Köy Şirindere Camii civarı, Melen Proje Şantiyesi.

8 Mayıs Pazar: Zerzevatçı Köyü Polonez yolu civarı, Toygar yolu ve Mahmut Şevket Paşa sapağı civarı, Karlıtepe Işıklı Çeşme civarı.

9 Mayıs Pazartesi: Elmalı Yeni Mahalle civarı, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Aşağı Elmalı Köyü girişi, Aşağı Elmalı Kuran Kursu civarı, Elmalı Melen Proje şantiyesi.

KADIKÖY

6 Mayıs Cuma: Hasan Kamil Sporel, Hatboyu ve Ömer Efendi sokaklar.

7 Mayıs Cumartesi: Hızırbey Caddesi, Akcıra, Dereboyu, Metin, Özbey sokaklar. 1, 2, 3, 4 ve 5. Bülbül caddeleri, Uzunçayır ve Kurbağalıdere caddeleri, Atabey, Ali Ruhi, Ali Ferruh ve Hürriyet sokaklar.

8 Mayıs Pazar: Söğütlüçeşme Caddesi İrfanbey, Demirci Zeynel, Elmalıçeşme, Hayrullah Efendi, Beyciğim, Ulusuluk, Nahitbey, Mektep, Muralı İbrahim sokaklar.

9 Mayıs Pazartesi: Acıbadem Caddesi İsmail Hakkıbey, Şamfıstığı, Sokullu, Yol, Yıldız, Bedrettin, Ömer Cemalbey ve Maralı İbrahimbey sokaklar.

BOSTANCI

6 Mayıs Cuma: Yeni Çamlıca Mahallesi Baraj Yolu Caddesi, Miltaş Sitesi, Adıgüzel Sitesi, Simpaş Sitesi, Yeni Çamlıca Flora Evleri, Baraj Yolu Caddesi.

8 Mayıs Pazar: Ferhatpaşa Mahallesi Karadeniz Caddesi G-1, G-3, G-5 ve G-101 sokaklar. Kocasinan Caddesi G-7, G-5, G-9, G-14, G-18, G-1, G-15 sokaklar. Yeni Çamlıca Mahallesi Selen ve Kuzey sokaklar.

9 Mayıs Pazartesi: Yeni Çamlıca Mahallesi Baraj Yolu sonu, Ant Yapı Kooperatifi, Duman, Viyana, Mevlana, Baraj Yolu sokaklar ile Çamaltı ve Erzurumlular siteleri.

SAMANDIRA

7 Mayıs Cumartesi: Gülteks, Mehtap Mutfak Eşyaları, Y. Erikli, Malkoçoğlu Caddesi, Köymenkent, İSKİ Depo, Akpınar Mahallesi, Ş. Hasan Çelik Caddesi.

8 Mayıs Pazar: Sultanbeyli Yıldırım Caddesi, Ahmet Yesevi Mahallesi, Battalgazi Mahallesi, Selçuk Han Caddesi, Sinan Mahallesi'nin bir kısmı.

9 Mayıs Pazartesi: Sultanbeyli Kuran Kursu, Ferah, Orman, Bilgin ve Necip Fazıl caddeleri.

AVRUPA YAKASI'NDA SU KESİNTİSİ

İstanbul'un Avrupa Yakası'ndaki bazı yerlerde 8 Mayıs Pazar günü su kesintisi uygulanacak.

İSKİ'den yapılan yazılı açıklamada, BEDAŞ tarafından 8 Mayıs'ta gerçekleştirilecek elektrik kesintisi nedeniyle İSKİ İkitelli Arıtma Tesisleri'ne 4 saat süreyle enerji verilemeyeceği belirtilerek, bundan dolayı da aynı gün 08.00-12.00 saatleri arasında bazı bölgelere su verilemeyeceği kaydedildi. 

Açıklamaya göre, 8 Mayıs Pazar günü söz konusu saatler arasında  su alamayacak yerler şunlar: 

Başakşehir, İkitelli, Arnavutköy, Malkoçoğlu, Habipler, Bolluca, Boğazköy, Taşoluk, Bayramtepe, Altınşehir, Halkalı, Mahmutbey, Bağcılar, Küçükçekmece İlçesi'nin bir bölümü, Sefaköy, Esenler İlçesi'nin Turgutreis, Yüzüncü Yıl ve Çınar Mahalleleri, Sultançiftliği ve Cebeci Mahallesi.  

Haberle ilgili daha fazlası: