İstanbul'a UFO müzesi

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Ağustos 02, 2001 12:04

Dünyanın 4. UFO müzesi İstanbul'da açılacak. Ekim ayında açılması planlanan müzede, Türkiye ve dünya ülkelerindeki UFO olayları, fotoğraflar, temsili maketler ve NASA'nın gizlediği olaylara yer verilecek.

Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi, dünyadaki dördüncü ''Uluslararası UFO Müzesi''ni İstanbul'da kuruyor.

Sirius UFO Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan, ABD, Japonya ve İngiltere'den sonra dünyada dördüncü Uluslararası UFO Müzesi'ni Beyoğlu'ndaki merkezlerinde kurmaya başladıklarını belirterek, buranın da Doğu Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu'nun da ilk UFO müzesi olacağını söyledi.

Akdoğan, Funika Holding'in sponsorluğunda gerçekleştirilecek müzenin ekim ayı sonunda açılacağını belirtti.

''Müze ve Sergi Bölümü'', ''Kütüphane'' ve ''Video-VCD-DVD İzleme ve Toplantı Odası''ndan oluşacak müzede, Türkçe ve İngilizce hazırlanan bilgiler görsel unsurlarla sunulacak. Akdoğan müzeyle ilgili şu bilgileri verdi:

''Müze ve Sergi Bölümü'nde, tüm 'UFO ve Dünya Dışı Zeki Yaşam Gerçeği' ile ilgili olaylar ve bilgiler, dünya UFO tarihçesi, arkeolojik kalıntılar ve yazıtlarla ilgili bilgi ve canlandırmalar, NASA'nın gizlediği olaylar ve fotoğraflar, Mars Dosyası ve gizlenenler, hayvan kaçırma ve mutasyon ile insan kaçırılması ve deneyolayları, uçan daire düşme olayları, Türkiye ve dünya ülkelerindeki UFO raporları ve önemli UFO olayları fotoğraf, resim ve belgelerle sergilenecek.

Ayrıca müze içinde 5 ayrı bölümde arkeolojik kalıntıların modelleri, düşen uçan daire olaylarının temsili, kaçırılan bir dünyalıya uzaylılar tarafından yapılan bir deneyin temsili, gözlem raporlarına dayalı çeşitli uzaylı varlık tipleri, gözlem raporlarına ve fotoğraflara dayalı çeşitli uçan daire modelleri, maket ve heykellerle açıklamalı olarak yer alacak.''

Yerli ve yabancı 1500 kitaptan oluşacak kütüphanede de araştırma yapmak isteyenlere hizmet verileceğini anlatan Akdoğan, 550 saatlik Türkçe-İngilizce video ve görüntü arşivinde yer alan belgesel ile''UFO Gerçeği'' programlarının kasetlerinin de izlenebileceğini bildirdi.

Müze ile ''Evrende Zeki Yaşam ve UFO Gerçeği'' konusunun tanıtılmasının amaçlandığını ifade eden Akdoğan, burayı ziyaret edecekleri çeşitli sürprizlerin de bekleyeceğini sözlerine ekledi. 
Haberle ilgili daha fazlası: