GeriGündem İstanbul'a kar ne zaman yağacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

İstanbul'a kar ne zaman yağacak sorusu, havaların soğumasıyla birlikte birçok kişinin gündemindeki önemli maddelerden birisi oldu. İstanbul'da kar ne zaman yağacak sorusuna Meteoroloji Genel Müdürlüğü üzerinden bir cevap verilip verilmediğini merak eden vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, İstanbul'da kar ne zaman yağacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

İstanbul'da kar ne zaman yağacak sorusu, günün en çok araştırılan konularından birisi olmaya başladı. İstanbul'da aralık ayının ilk haftasına kadar yapılan tahminlere göre kar yağışı beklenmezken, yağışlı havanın etkisini arttıracağı bilgileri Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava durumu bilgileri arasında yer alıyor.

Bugünün hava durumu bilgilerine göre;

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Nevşehir, Kayseri, Adıyaman, Diyarbakır, Muş ve Bitlis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kıyı Ege ile İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa çevreleri ve Antalya’nın doğu ilçelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinden sonra Bayburt, Erzurum, Kars, Ardahan, Muş ve Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat), Orta ve Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Bursa çevrelerinde yer yer kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Kıyı Ege ile İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa çevreleri ve Antalya’nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın güneyli yönlerden Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat), Orta ve Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Bursa çevrelerinde yer yer kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False