20 Şubat en son hava durumu tahminleri | İstanbul'da sis etkili oluyor

20 Şubat en son hava durumu tahminleri | İstanbulda sis etkili oluyor

İstanbul, Kocaeli, Düzce ve Yalova'da etkili olan sis nedeniyle kara, deniz ve hava ulaşımında aksamalar ve kazalar meydana geliyor. Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin 10 metreye kadar düştüğü İstanbul'da vatandaşlar bu durumun ne zaman sonlanacağını merak ediyor. İşte, Meteoroloji'den alınan bilgiler ışığında 20 Şubat hava durumu tahminleri...

Haberin Devamı

İstanbul'da gece saatlerinde etkisi altına almaya başlayan sis, bugün sabah saatlerinde de etkisini sürdürdü. Görüş mesafesi yer yer 10 metreye kadar düşerken, sürücüler ana arterlerde bulunan tabelalarla uyarıldı. İstanbul'un simgesi haline gelen Ortaköy Camii ve 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü de sis nedeniyle kayboldu. Gün boyu az bulutlu ve açık bir havanın hakim olacağı bölge için hafta sonu kar uyarısı yapıldı. İşte, il il hava durumu tahminleri ve son Meteorolojik değerlendirmeler...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, Gaziantep ve Kilis ile Antalya ve Muğla çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında Doğu Anadolu'da önemli bir değişiklik olmayacağı, diğer yerlerde 2 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Haberin Devamı

Marmara Bölgesi'nde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Trakya kesimi ile güney ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Ege'de ise  havanın az bulutlu ve açık, zamanla güney kesimleri yer yer parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Muğla çevrelerinin kısa süreli sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İSTANBUL'A KARLA KARIŞIK YAĞMUR UYARISI

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün haftalık değerlendirme raporuna göre; hava sıcaklığı perşembe gününe kadar mevsim normallerinde seyredecek. Perşembe günü Marmara bölgesinde hava soğuyacak, İstanbul’da yağmur görülecek. Kentte havanın soğumasıyla birlikte cumartesi ve pazar günü karla karışık yağmur görülecek. Yüksek kesinlerde kar ihtimali de olduğu öğrenildi.

20 ŞUBAT GÜNCEL HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamalara göre, bazı illerde hava durumu şöyle;

İSTANBUL °C, 12°C
Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli

Haberin Devamı

ANKARA °C, 13°C
Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu

BURSA °C, 17°C
Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli

İZMIR °C, 18°C
Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli

ADANA °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KONYA °C, 15°C
Az bulutlu ve açık, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu

Haberin Devamı

SAMSUN °C, 13°C
Parçalı bulutlu

TRABZON °C, 11°C
Parçalı bulutlu

ERZURUM °C, 1°C
Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli

KARS °C, 1°C
Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli

DİYARBAKIR °C, 14°C
Parçalı bulutlu

GAZIANTEP °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı

DİĞER İLLERE AİT HAVA DURUMU TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN