İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan kritik kuvvetli rüzgar uyarısı!

İstanbul Valisi Ali Yerlikayadan kritik kuvvetli rüzgar uyarısı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, pazartesi günü kuvvetli rüzgarın beklendiği İstanbul'da tedbirli olunması yönünde uyarıda bulundu. Vali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Olumsuzluklara karşı tedbiri elden bırakmayalım, dikkatli olalım" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Vali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı uyarıda, "Kıymetli hemşerilerim, Meteoroloji Bölge Müdürümüzün verdiği bilgilere göre İstanbul'da yarın kuvvetli rüzgâr bekleniyor. Rüzgar nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbiri elden bırakmayalım, dikkatli olalım" ifadelerini kullandı.

METEOROLOJİ'DEN FIRTINA UYARISI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; rüzgarın, pazartesi sabahı ilk saatlerden itibaren yurdun batı kesimlerinden başlamak üzere Güney Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve Karadeniz'den kuvvetli ve fırtına, Marmara bölge geneli ile Kuzey Ege ve Batı Karadeniz batısında kuvvetli ve tam fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Haberin Devamı

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İstanbul'da etkili lodos: Dalgaların yüksekliği 3 metreyi buldu
Haberle ilgili daha fazlası: