GeriGündem İstanbul Valiliği'nden LGBTİ açıklaması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul Valiliği'nden LGBTİ açıklaması

İstanbul Valiliği'nden LGBTİ açıklaması
refid:29406990 ilişkili resim dosyası

İstanbul Valiliği LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne yapılan müdahale hakkında açıklama yaptı. Valilik, müdahale sebebini 'yürüyüş ile ilgili Valilik'ten izin alınmaması' ve 'yürüyüşün provakasyona açık olması' olarak açıkladı.

İstanbul Valiliği'nin açıklaması şöyle:

"Sosyal medya ve basın organlarından edinilen bilgilere göre 28 Haziran 2015 Pazar günü LGBT Onur Yürüyüşü adı altında bazı grupların Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi üzerinde yürüyüş ve eylem yapacakları, ayrıca bazı grupların da buna tepki gösterebileceklerine dair duyumlar alınması üzerine, anılan bölgelerde gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır.

İstanbul Valiliğinden LGBTİ açıklaması

Yapılacak yürüyüş ile ilgili olarak; Valiliğimize herhangi bir müracaat veya bildirimin olmaması ve provakasyona açık olması nedeniyle, toplanan gruplar ikaz edilmiş fakat eyleme devam edilmesi üzerine güvenlik güçlerimiz tarafından kanunların verdiği yetki dahilinde orantılılık ilkesine özen göstermek suretiyle müdahalede bulunularak dağıtılmıştır.

Eylem yapan grupların dağıtılması sonucu Taksim Meydan, İstiklal Caddesi ve ara sokaklarda hayat olağan akışına dönmüş, olaylar neticesinde sağlık kurumlarımıza sevki gerektiren herhangi bir yaralanma meydana gelmemiştir."

İstanbul Valiliğinden LGBTİ açıklaması Onur Yürüyüşü öncesi Taksim'de polis müdahalesi

İstanbul Valiliğinden LGBTİ açıklaması Dış basın Onur Yürüyüşü'ne polis müdahalesini böyle gördü

İstanbul Valiliğinden LGBTİ açıklaması Lady Gaga'dan Onur Yürüyüşü tweeti

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False