GeriGündem İstanbul Üniversitesi 17 araştırma ve öğretim görevlisi alacak! Başvuru şartları neler?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul Üniversitesi 17 araştırma ve öğretim görevlisi alacak! Başvuru şartları neler?

İstanbul Üniversitesi 17 araştırma ve öğretim görevlisi alacak! Başvuru şartları neler?
Abone Olgoogle-news

İstanbul Üniversitesi araştırma ve öğretim görevlisi alınacağını duyurdu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, üniversite bünyesinde toplam 17 akademisyen görev alacak. Başvuruda bulunacak olan adaylar, 6 Ocak tarihine kadar işlemlerini tamamlayacak. Peki, İstanbul Üniversitesi araştırma ve öğretim görevlisi alımı başvuru şartları neler? Kadro dağılımı nasıl olacak? İşte, ilanla ilgili ayrıntılı bilgiler.

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada, "15.07.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 10 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin ilgili maddeleri, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği”nin ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadrolarına eleman alınacaktır." ifadeleri kullanıldı. İşte, İstanbul Üniversitesi akademisyen alımı ile ilgili detaylar.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

1-Adayların 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinin tüm şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.

2-Adayların Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmaması gerekmektedir.

3-İlan edilen bu kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden Mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.

4-İnternet aracılığı ile yapılacak başvurular, Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar Başvuru yapılacak İlgili Birimin Dekanlığına/Müdürlüğüne ulaşması gerekmektedir. (Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.)

5-Sınavın kazanılması durumunda, Atanmaya hak kazanan Aday/Adayların belgelerinin asıllarının, Resmi Kurum Onaylı olanlarının (Aslı Gibidir) veya Noter Onaylı örneklerinin teslim edilmesi zorunludur.

6-İlanın çıkıldığı Birim içinde Sınavlar aynı saatte olacağından dolayı Müracaat edecek Adayların İlanın çıkıldığı Birim içinde tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir. İlanın çıkıldığı Birim içinde Birden fazla kadroya başvuran adayların her iki başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. (Birden fazla kadro ilanı olması durumunda)

7- İnternet aracılığı ile yapılacak başvurular, Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurulara ilişkin sorumluluk başvurana aittir.

8-İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen Aday/Adayların sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Başvuran Aday/Adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması durumunda atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.

9-Araştırma Görevlisi kadrosu İlanına başvuracak Adayların İlan Takviminde belirtilen Sonuç Açıklama Tarihine kadar İlan Özel Şartını taşımaları, Atama işlemi gerçekleşirken de Lisansüstü Öğrencilik Durumunun devam etmesi gerekmektedir.

10-İdarenin uygun gördüğü takdirde İlanın her aşaması iptal edilebilir.

11- İlanımıza //www.istanbul.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.

SINAV TAKVİMİ

İLK BAŞVURU TARİHİ : 23.12.2019
SON BAŞVURU TARİHİ : 06.01.2020
ÖN DEĞERLENDİRME TARİHİ : 09.01.2020
GİRİŞ SINAVI TARİHİ : 15.01.2020
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ : 17.01.2020

İLANLA İLGİLİ DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ TIKLAYIN

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle