GeriGündem İstanbul deprem toplanma alanları nerede? İBB toplanma ve geçici barınma alanları listesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul deprem toplanma alanları nerede? İBB toplanma ve geçici barınma alanları listesi

İstanbul deprem toplanma alanları nerede? İBB toplanma ve geçici barınma alanları listesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını belirledi. Bu gelişmenin ardından hangi ilçenin deprem toplanma alanlarının nerelerde yer aldığı vatandaşlarca merak ediliyor. Peki, İstanbul deprem toplanma alanları nerede?

İstanbul'da olası bir deprem anında toplanılması için binlerce deprem toplanma alanı bulunuyor. Bu deprem toplanma alanları hem ilçe belediyeleri hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından koordineli bir şekilde belirlendi. İşte, ilçe ilçe İBB toplanma ve geçici barınma alanları listesi...

İBB'den yapılan açıklamaya göre, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, alanların seçiminde Karar Destek Modeli'ni uyguladı.

Uygulanan modelde, toplanma alanı seçim kriterleri saptandı, puanlama yöntemi uygulandı ve AFAD, AKOM, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile ilgili birçok kurumun içinde yer aldığı bilimsel altlıklara dayalı olacak şekilde bir model ortaya konuldu.

Model; mülkiyet, büyüklük, ulaşım ve erişilebilirlik, konum ve çevresel ilişkiler, kullanılabilirlik ve çok fonksiyonluluk ile altyapı ve doğal yapı gibi kriterlerden oluştu.

Kriterler üzerinden puanlama yapılarak tespit edilen toplanma ve geçici barınma alanlarına, "http://sehirharitasi.ibb.gov.tr" adresinden ulaşılabilir.

İSTANBUL DEPREM TOPLANMA ALANLARI İÇİN TIKLAYIN

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False