GeriGündem İstanbul’da pantolonsuz yolculuk
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul’da pantolonsuz yolculuk

İstanbul’da pantolonsuz yolculuk
refid:19644455 ilişkili resim dosyası

IMPROV Everywhere adıyla dünyanın en kalabalık metropollerinde “eğlenceli ve kaotik” eylemler yapan grup her yıl düzenlediği “Metroda Pantolonsuz” eylemini önceki gün gerçekleştirdi. Bu yıl, eylemin gerçekleştiği 27 ülkedeki 59 şehrin arasına İstanbul da vardı. Sosyal medyada başlatılan “Pantolonsuz metro” gününe 150 kadar aktivist iç çamaşırıyla katıldı.

İstanbul’da yapılan eylem Levent metro istasyonunda gerçekleştirildi. Saat 14.00’te Taksim Meydanı’nda buluşan eylemciler 14.15’teki  metroyla Levent’e gittiler.

İstanbul’da g-string uyarısı

Levent’te 10 dakika kadar bekledikten sonra metroyla yeniden Taksim’e dönüldü. Metrodaki şaşkın bakışlara ise şu cevapların verilmesi istendi: “Bugün pantolonumu evde unuttum”,  “Pantolonuma kahve döküldü”. Eylem öncesi uyarılardan biri ise dekolte ve g-string giyilmemesiydi.

‘Sıradan bir günmüş gibi davranın’

Bu yıl 11’incisi yapılan yıllık yolculuğa katılanların yapması gereken tek şey metroda pantolonlarını çıkarıp, gülmeden, sanki her şey normalmiş gibi davranmak. Metroda birbirleriyle sohbet etmeleri, müzik dinlemeleri ya da kitap okumaları isteniyor.

İŞTE İSTANBUL'DAKİ EYLEMDEN KARELER

GEÇTİĞİMİZ YILLARDAKİ EYLEMLERDEN KARELER

METROYA ÇIPLAK GELDİLER / WEB TV

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False