İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti

İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu 93 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören Ustaosmanoğlu'nun vefat haberini alan cemaat üyeleri, Beykoz'daki evinin önünde toplanmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve siyasi isimler de Ustaosmanoğlu için taziye mesajları paylaştı.

Haberin Devamı

Ustaosmanoğlu bir süredir yoğun bakımda tedavi görüyordu. Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vefat haberini, torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu sosyal medya hesabından, "Mahmud efendi hazretleri dedem hazreti Allah'a vasıl oldular" notuyla duyurdu. İsmailağa Cemaati'nden yapılan duyuruda ise, "24 Zilkade 1443 perşembe gecesi saat 01.50 itibarı ile sevgili şeyhimiz Mahmud Efendi Hazretlerimiz Hakk'a yürümüş ahirete irtihal etmiştir. Cümle Ümmet-i Muhammed'in başı sağ olsun. Cenazesi 24 Haziran 2022 Cuma günü Cuman Namazını müteakip Fatih Camii'nden kaldırılacaktır." denildi.

İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu 93 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören Ustaosmanoğlu'nun vefat haberini alan cemaat üyeleri, Beykoz'daki evinin önünde toplandı. Taziye için eve gelenler yoğunluk oluşturdu. Polis ekipleri taziye evine çıkan sokaklarda önlem aldı.

Haberin Devamı

İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti

MÜRŞİDİ ALİ HAYDAR EFENDİ'NİN YANINA DEFNEDİLECEK

Ustaosmanoğlu için yarın Fatih Camii'nde Cuma Namazı'nın ardından cenaze namazı kılınacak. Mahmut Ustaosmanoğlu mürşidi Ahıskalı Ali Haydar Efendi'nin yanı sıra aile kabristanının da bulunduğu Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı'na defnedilecek. Yarınki defin öncesi cemaat üyeleri mezarlığa gelerek son hazırlıkları yaptı.

BAŞSAĞLIĞI VE TAZİYE MESAJLARI

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Mahmut Ustaosmanoğlu Hocamızın vefat haberini teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Kendilerine Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Mekânı cennet olsun.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: Tüm yaşamını İslam’a hizmet yolunda geçiren, binlerce talebenin yetişmesine vesile olan, ülkemizin büyük âlimlerinden Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’ye Cenabı Hakk’tan rahmet; ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekânı cennet, makamı ali olsun.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu: "Alimin ölümü, âlemin ölümü gibidir" Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’ye Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün İslam aleminin başı sağ olsun.

Haberin Devamı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Alimin ölümü, âlemin ölümü gibidir" Yetiştirdiği Kur'an talebeleriyle, örnek yaşayışıyla, İslâm'ın büyük hizmetkârı, Muhterem Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendiye Allah'tan rahmet; İslam Âlemi, Milletimiz ve İsmailağa Cemaatine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet makamı âlî olsun.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’ye Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun. Değerli ailesine, talebelerine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Manevî gönül sultanlarından, ilim ve hikmet ehli, mutasavvıf, fakih, muhterem Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'ye Allah'tan Rahmet, ailesine, talebelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet, makamı âlî olsun.

Haberin Devamı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Ömrünü ilim, irşad ve tebliğe vakfeyleyerek binlerce talebe yetiştiren, manevi önderlerimizden muhterem Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'ye Cenab-ı Hak’tan rahmet, ailesine, talebelerine ve tüm sevenlerine sabr-ı cemîl diliyorum. Mekanı cennet, makamı âlî olsun.