GeriGündem Ünlü Hafız İsmail Coşar ve eşinden acı haber - İsmail Coşar kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünlü Hafız İsmail Coşar ve eşinden acı haber - İsmail Coşar kimdir?

Ünlü Hafız İsmail Coşar ve eşinden acı haber - İsmail Coşar kimdir?
Abone Olgoogle-news

Ünlü hafız ve mevlithan İsmail Coşar ile eşi, Ankara'nın Polatlı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kocatepe Camisi emekli imam hatibi, ünlü hafız ve mevlithan İsmail Coşar'a rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Peki, İsmail Coşar kimdir?

Ünlü hafız ve mevlithan İsmail Coşar ve eşi trafik kazasında hayatını kaybetti. İsmail Coşar ve eşi, uzun yıllar görev yaptığı Kocatepe Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi. 70 yaşındaki İsmail Coşar, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrası Ankara'da ilk selayı okuyan isimdi. İşte ünlü hafız İsmail Coşar hakkında bilgiler...

İsmail Coşar, 1950 yılında Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı Çağlayan köyünde dünyaya gelen İsmail Coşar, küçük yaşta hafızlık eğitimi aldı.

Bursa'nın Tuzpazarı semtindeki İsmail Hakkı Tekkesi'nde üç yıl süren hafızlık eğitiminin ardından kentin merkez köylerinden birisine dönemin müftüsü Abdullah Saraçoğlu tarafından vekaleten müezzin-kayyım olarak atandı.

İsmail Coşar ile eşi trafik kazasında hayatını kaybettiİsmail Coşar, askerliğini tamamlayıp Bursa'da tekrar göreve başladıktan sonra Ankara Radyosu'na davet edildi. Radyoda okuduğu Kur'an-ı Kerim ile sesini tüm Türkiye'ye duyuran Coşar, müezzin olarak ilk görevine 1972 yılında Ankara'nın Ulus semtindeki tarihi Kağnıcıoğlu Camisi'nde başladı.

1974 yılında Ankara Maltepe Camisi'nde düzenlenen programda Kur'an-ı Kerim okuyan İsmail Coşar, TRT'nin ilk kez naklen yayınladığı Mevlid Kandili programında izleyicilerin karşısına çıktı.

Bu arada açıktan imam hatip lisesini tamamlayan Coşar, henüz inşaat halindeyken Kocatepe Camisi'nin ilk müezzini oldu ve 40 yılı aşkın bu camide görev yaptı.

Türkiye'nin dört bir yanında ve birçok Avrupa, Asya ve Uzak Doğu ülkesinde düzenlenen programlarda Kur'an ve mevlit okuyan Coşar, seslendirdiği birçok kaside ve ilahiyle de hafızalara kazınmıştı.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle