GeriGündem İşaretler çocuk işi gibi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  15
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşaretler çocuk işi gibi

İşaretler çocuk işi gibi
refid:20039477 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İçişleri Bakanı Şahin, Adıyaman’da Alevilere ait bazı evlerin işaretlendiği iddiası için “İlk bulgular bunları 3 çocuğun yaptığı şeklinde” dedi.

İÇİŞLERİ Bakanı İdris Naim Şahin, Adıyaman’da Alevilere ait bazı evlerin işaretlendiği iddiasıyla ilgili, “İlk bulgular 3 çocuk tarafından yapıldığı şeklinde” dedi. Şahin, Van’ın Erciş ilçesindeki depremzedelerin kaldığı afet evlerini ziyaretinde gazetecilerin soruları üzerine şunları söyledi: “İlk bulgular, görgü tanıklarının ifadesine dayalı bulgular itibariyle, bu yazılamanın 3 çocuk tarafından yapıldığı şeklinde ama diğer olasılıkları da değerlendirmeye devam ediyoruz. Çocukların yaptığına dair en mantıki kanıtımız, yazılamalar insan boyu itibariyle 2 metre, 1.80, 1.60 metre değil de bir çocuk boyu mesafesinde, bu da çocuklar tarafından yapıldığını gösteriyor. Ayrıca sadece Alevi yurttaşlarımızın evleri değil, 3 tane de Alevi olmayan, aynı sokaktaki komşu evlerin duvarlarında da var. Şimdi olayları olduğundan fazla büyütmenin yanlışı burada da görülüyor. Neticede boyalama yapılmış, çocuk yapabilir ama başka amaçla da yapılabilir. Fakat sonuca varmadan, kesinleşmeden buradan Alevi yurttaşlara yönelik bir provokasyonun, bir tehdidin, bir işaretin verildiğine dair yorumlara gidilmesinin hiç de doğru olmadığını ifade etmek istiyorum.”

Bozdağ: Hepsini lanetliyoruz

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da TBMM kulisinde konuyla ilgili gazetecilerin soruları üzerine şöyle dedi: “Adıyaman’ın ve Türkiye’nin birliğinden huzurundan rahatsız olanların kirli bir oyunu olabilir. Bunu yapanlar kimse hepsini lanetliyoruz. Bu olayın önünün, arkasının araştırılmasında fayda var.” Bozdağ, sözkonusu mahallede MOBESE sisteminin bulunmadığını da söyledi. 

Van karşılaması

İÇİŞLERİ Bakanı Şahin, Van’ın Erciş ilçesindeki depremzedelerin kaldığı afet evlerini ziyaret etti. Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sevgi kreşindeki çocuklara da oyuncak dağıttı. Çocuklarda Şahin’e, üzerinde “Sayın Bakanım Hoşgeldiniz” yazılı kâğıt verdi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle