GeriGündem İrticai uyarısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İrticai uyarısı

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Şener Eruygur, Jandarma Teşkilatı'nın 164. kuruluş yıldönümünde laiklik uyarısında bulundu. Eruygur, ‘‘mütevazi’’ olarak nitelediği bir ilde 4246 öğrencinin irtica eğitimi aldığını söyledi.

JANDARMA Genel Komutanı Orgeneral Şener Eruygur, irticai örgütlerin, Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerlerini hiçe saydıklarını belirterek, laiklik uyarısında bulundu.

Jandarma Teşkilatı'nın 164. kuruluş yıldönümü Jandarma Okullar Komutanlığı'nda düzenlenen törenle kutlandı. Törene, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Şener Eruygur, MGK Genel Sekreteri Orgeneral Tuncer Kılınç, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Alpkaya, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Cumhur Asparuk, çok sayıda üst düzey komutan katıldı.

Törende konuşan Eruygur, irticai örgütlerin faaliyetlerini yoğunlaştırarak sürdürdüklerine dikkat çekerek şu mesajları verdi:

İRTİCA CUMHURİYETİ HİÇE SAYIYOR

İrticai örgütler, Türkiye Cumhuriyeti'nin Anayasa'yla belirlenmiş temel değerlerini hiçe sayan örgütlü, sistemli ve yaygın faaliyetlerini yoğunlaştırarak sürdürmektedir.

DİNDAR İNSANIMIZI KORUMALIYIZ

Özel veya örgütsel çıkar peşinde koşanların istismar ettiği temiz dindar insanımızı, Cumhuriyet ve temelde demokrasi düşmanlarının tasarrufundan korumak hepimiz için yurttaşlık görevidir.

4246 ÖĞRENCİ İRTİCA EĞİTİMİ ALDI

Mütevazi bir ilde okul, dershane ve yurtlarda 4246 öğrenci irticai eğitim aldı. Yine aynı ilde üç ayda 290 çocuğa irticai eğitim verildi.

CUMHURİYETİMİZİ KORUYACAĞIZ

Atatürk Cumhuriyeti'nin dayandığı temel değerleri

koruma ve yaşatma azim ve kararlılığımızı teyit eder, tüm yasal olmayan faaliyetlerde olduğu gibi, irticayla mücadelede de duyarlı yurttaşlarımızın yardımlarını beklediğimizi arz etmek istiyorum. Jandarma, güzel yurdumuzun her köşesinde bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da devletin kudret ve adaletini, şefkat ve merhametini temsil görevini her gün artan liyakatla sürdürecektir.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle