GeriGündem İran’da ‘cin krizi’ aşıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İran’da ‘cin krizi’ aşıldı

İran’da ‘cin krizi’ aşıldı
refid:17740379 ilişkili resim dosyası

İran’da devletin 1 ve 2 numarası Dini Lider Ali Hamaney ve Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad arasında “cinciliğe” varan suçlamalarla had safhaya varan kriz önceki gün Hz. Fatma’nın ölüm yıldönümü dolayısıyla yapılan törenlerde aşıldı. İran dini lideri Hamaney’in resmi sitesi dün barış fotoğrafını yayınladı. Ahmedinejad kriz sonrası ilk dış gezisini, bugün İstanbul’daki az gelişmiş ülkeler zirvesine katılarak gerçekleştirecek.

Ahmedinejad en son 1 Mayıs’ta katıldığı kabine toplantısında “Hamaney’e bir oğulun babasına ettiği gibi itaat edeceğini” söylemişti. İran’ın en etkili din adamlarından Hüccetülislam Kazım Sıddıki ise, gazetelerde yayınlanan demecinde “Cumhurbaşkanı (Hamaney’in otoritesini kabul ederek) rejimin düşmanlarının hevesini kıracağını söyledi. Ama bu yetmez. Sözlerini eyleme dökmesini bekliyoruz” ifadesini kullandı. Hamaney ve Ahmedinejad, İstihbarat Bakanı Haydar Muslihi’nin görevden alınması konusunda güç çatışmasına girmiş, Ahmedinejad bakanı istifaya zorlarken, Hamaney göreve iade ederek rest çekmişti. Ardından Ahmedinejad’ın “molla karşıtı” dünürü ve birinci yardımcısı İsfendiyar Rahim Maşai’ye yakın olduğu bilinen en az 25 kişi, cumhurbaşkanının politikalarını ilerletmek için cincilik, büyücülük yapma ve ruh çağırma suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Zemzem temiz raporu aldı

ZEMZEM suyunun kirlendiğine ilişkin İngiliz medyasında yer alan iddialar, Suudileri kızdırdı. Suudi Arabistan Jeolojik Araştırma Kurumu Başkanı Zuheyr Navab, zemzem kuyusundan aldıkları suyu günde üç kez tahlil ettiklerini ve suda bugüne dek hiçbir kirlenmeye rastlamadıklarını açıkladı. Yurtdışına götürülen zemzem suyundan da sorumlu olduklarını belirten Navab, suyun modern tesislerde sterilizasyon işleminden sonra şişelendiğini ifade etti.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False