GeriGündem İnternetle satışları ikiye katladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnternetle satışları ikiye katladı

İnternetle satışları ikiye katladı
refid:5718367 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Adana'da hayvan besiciliği yapan iki kardeşin girişimci ruhla başlattığı internet üzerinden kurbanlık ve adaklık hayvan ticareti bayramda yoğun ilgi gördü.


Online canlı hayvan satışı yapan merkezler, hayvan pazarlarında simsarlar tarafından yapılan pazarlıklara gerek kalmadan satışı mümkün kılarken, piyasadan daha uygun fiyata kurbanlık alma olanağı sundu.

Kurban Bayramı'nda sadece bölgesinde satış yapmakla yetinmeyen, bunun için internete yönelen birçok üretici gibi Adana'da faaliyet gösteren Seyfi-Hikmet Kardeşler canlı hayvan satış merkezi de, “www.adaklik.com” sitesi ile internetin avantajlarından yararlandı.

Firmanın ortağı Seyfi Tekin, “e-ticaret” ile Kurban Bayramı'nda satışlarının yaklaşık 7 kat arttığını, kent dışından da alınan taleplere cevap vermekte zorlandıklarını söyledi.

Tekin, ilk kez bu yılki bayramda e-ticaret ile satış yaptıklarını, geçen yıllarda ise canlı hayvan pazarında müşteri aradıklarını vurguladı.

Tekin, geçen yıllarda 25-50 koyun satarken, e-ticaret yoluyla bu sayıyı 370'e çıkardıklarını belirtti.

Siteden kurbanlık hayvan satın alan vatandaşların, kurbanlarının istekleri doğrultusunda çeşitli yardım kuruluşlarına bağışlanabildiğini ifade eden Tekin, dileyenlerin etlerini paketle gönderdiklerini anlattı.

Tekin, şunları kaydetti:

“Bizim uygulamamızı espri konusu yapanlar bile oldu. Ancak, biz yılmadan çalıştık ve her seferinde internet sitemizi geliştirdik. Sonuçta, sanal alemdeki satışlarımız bizim bile beklediğimizin üzerinde gelişti. Gelecek yıllarda sitede sunulan hizmetleri daha da geliştirmeyi planlıyoruz. Siteyi, uluslararası alanda adımızı duyurur hale getireceğiz.”
Tekin, internet üzerinden kurbanlık alım yapanların daha şanslı olduğunu belirterek, “Pazarda 250 YTL'ye sattığım koyunu, internette 200 YTL'ye satışa sunduk. Bu müşterilerin ilgisini çeken bir başka unsur” diye konuştu.
Sitede hayvan satışının yanı sıra kurban ve adaklık uygulamalarıyla ilgili bilgiler verdiklerini anlatan Tekin, sitede, “kimler kurban keser, kurbanlık nedir, kurban ne zaman kesilir, nasıl kesilir, yolcunun kurban kesmesi gerekir mi?” gibi soruları da yanıtladıklarını söyledi.

Tekin, küçükbaş ve büyükbaş adaklık satışı da yaptıklarını sözlerine ekledi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle