Intel, 60 bin kişiye teknoloji şovu yaptı

Intel, 60 bin kişiye teknoloji şovu yaptı

Intel, dünyanın en hızlı son kullanıcı işlemcilerinden Intel Core 2 Duo ile üretilen bilgisayarlar, oyun turnuvaları ve Intel Core 2 Extreme işlemcinin sınırlarını zorlayan overclock şovlarla, 60 bine yakın CeBIT ziyaretçisini standına çekti. Intel, renkli şovlarıyla fuarda adından en çok söz ettiren firmaların başında geldi.

Haberin Devamı

CeBIT Bilişim Eurasia’da Intel standına 60 bine yakın ziyaretçi, 6 gün boyunca eğlence ve performansın dorukta olduğu teknoloji ve oyun şovuna tanık oldular. Intel’in davetlisi olarak Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü SK-Gaming ekibinin 2 üyesi, Intel Core 2 Duo platformunda oynadıkları oyunlarda kendilerine rakip olan herkesi yenilgiye uğrattı. Her gün Counter Strike oyununda ziyaretçilere meydan okuyan SK-Gaming kızları, CeBIT Bilişim Eurasia’nın yıldızı oldular.

 

Intel standının en favori eğlencelerinden biri de Need for Speed Most Wanted, Battle Field 2 ve Call of Duty 2 oyunlarıydı. 6 gün boyunca yapılan turnuvalarda bu oyunlar 360 kez oynandı ve katılımcılar, Intel Core 2 Duo işlemcili bilgisayarlarda oyun oynamanın farkını yaşadı. Günün galibi Core 2 Duo masaüstü işlemci kazandı.

 

Haberin Devamı

Core 2 Extreme’i 5130 MHZ’ye çıkardı

 

Uluslararası Overclock (hız aşırtma) listelerinde ilk 10 sırada yer alan Murat Özsaygılı’nın Intel standında her gün gerçekleştirdiği Overclock şov, ziyaretçiler tarafından coşkuyla karşılandı. Intel Core 2 Extreme işlemciyi soğutan Özsaygılı, CeBIT boyunca rekor denemeleri yaptı. Özsaygılı, 2930 MHZ işlemciyi -90 C’ye kadar soğutarak 4330 MHZ’e çıkardı ve -125 C’ye kadar soğutarak 5130 MHZ hızına çıkardı. Özsaygılı’nın gerçekleştirdiği bu heyecan verici şov ziyaretçiler tarafından büyük ilgi topladı.

Haberle ilgili daha fazlası: