GeriGündem İngiltere Büyükelçisi'nden Demirören Medya'ya ziyaret
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiltere Büyükelçisi'nden Demirören Medya'ya ziyaret

İngiltere Büyükelçisi'nden Demirören Medya'ya ziyaret
Abone Olgoogle-news

İNGİLTERE Büyükelçisi Dominick Chilcott, Demirören Medya CEO’su Mehmet Soysal’ı ziyaret etti. Görüşmede Türkiye ile İngiltere arasındaki ilişkiler ile Türkiye ve İngiltere medyalarındaki genel durum değerlendirildi.

İngiliz Büyükelçi Türkiye ile iyi ilişkilerin korunmasına büyük önem verdiklerini belirtti. Büyükelçi Chilcott, "İngiltere için güçlü bir Türkiye güçlü bir ortak demektir. Türkiye’nin zayıf olmasını istemeyiz" dedi. İngiliz diplomat, Türk kamuoyunun Batılı ülkelere karşı fikirlerini değiştirmek istediklerini belirtti.

Demirören Medya CEO’su ve Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal ise Türk halkının Batı ile ilişkilere her zaman önem verdiğini, karşılıklı ilişkilerin gelişmesi için Batılı ülkelerin PKK, FETÖ gibi örgütlere alan açmaması gerektiğini belirtti.

Soysal "Demirören Medya Grubu olarak çatışmaları körükleyen bir anlayışımız yoktur. Başta Türk milleti olmak üzere tüm insanlık için barış istiyoruz ve yayınlarımızı bu temel prensip üzerinden yürütüyoruz" diye konuştu.

Samimi bir havada geçen görüşmede futbol da konuşuldu. Büyükelçi’nin Fenerbahçe taraftarı olduğunu öğrenen ve daha önce Beşiktaş’ın asbaşkanlığı görevini üstlenen Soysal, "büyük takımlar birbirini yüceltir. Tüm takımlarımızın başarılı olmasını diliyoruz" dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (11.02.2019)İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
True