GeriGündem İngiliz turist denizde kayboldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İngiliz turist denizde kayboldu

Abone Olgoogle-news

MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde, dün akşam saatlerinde denize giren İngiliz çift 20 yaşındaki Joanna Stephanie Paul ile eşi 25 yaşındaki Joseph Paul, boğulma tehlikesi geçirdi. Joanna Stephanie Paul kurtarılırken, eşi Joseph Paul dalgalar arasında kayboldu. Arama çalışmalarında kayıp turiste ulaşılamadı.

Fethiye'ye tatile gelen İngiliz turistler Joanna Stephanie Paul ile eşi Joseph Paul, 15- 20 kişilik bir kafileyle dün akşam saatlerinde geziye çıktı. Karadere Plajı'nda denize girerek, kıyıdan yaklaşık 60 metre açılan çift, yüksek dalga nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdi. Bunun üzerine kıyıdaki bir kafenin işletmecisi Ramazan Yıldırım ve kafilede bulunanlar, çifti kurtarmak için sürat botuyla açıldı. Joanna Stephanie Paul bota alınarak kurtarılırken, eşi Joseph Paul ise dalgalar arasında kayboldu.

3 KİŞİ BOĞULMA TEHLİKESİ GEÇİRDİ

İngiliz turisti kurtarmak için suya atlayan 3 kişi de boğulma tehlikesi geçirdi. Bu kişiler de sürat botuna alınarak kurtarıldı. Jandarma ekipleri, kayıp turistin bulunması için çalışma başlatırken, Sahil Güvenlik Komutanlığı dalış ekibi de arama çalışmalarına katıldı. Sabah saatlerine kadar Karadere Plajı, İnceburun, Yassıcaburun, Cavurali Koyu Bölgesi'nde süren arama çalışmalarında kayıp turiste ulaşılamadı.

İngiliz çifti kurtarmaya çalışan kişilerden Ramazan Yıldırım, gazetecilere, tüm uyarılara rağmen İngiliz çiftin kıyıdan yaklaşık 60 metre açıldığını belirterek, “Olayı duyar duymaz 3- 4 dakika içinde botu harekete geçirip kurtarmaya koştum. Oldukça yüksek dalga vardı. İki dakika daha erken bildirselerdi ben onu da kurtarırdım” diye konuştu.

 

False