GeriGündem İnanılmaz vahşet
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İnanılmaz vahşet

Abone Olgoogle-news

Sevgilisiyle yurt dışına kaçtığı sanılan ve 4 aydır kayıp olan Tekstilbank Merter Şubesi Müdürü Sema Adın'ın, eterle bayıltıldıktan sonra ayağına demir bağlanarak canlı canlı denize atıldığı ortaya çıktı. Aralarında bir de polisin bulunduğu çetenin vahşice işlediği cinayet, firari Erdinç Kızılcık'ın dün sabaha karşı yakalanmasıyla aydınlandı.

Müdiresi olduğu Tekstilbank Merter Şubesi'ni 108 milyar dolandırıp, sevgilisi ile birlikte yurt dışına kaçtığı ileri sürülürken, kaçırıldığı belirlenen Sema Adın'ın, çete mensupları tarafından, canlı canlı denize atılarak vahşice öldürüldüğü ortaya çıktı.

Polis tarafından dün yakalanan çetenin firardaki mensubu Erdinç Kızılcık, Sema Adın'ı, tehdit ederek paraları aldıktan sonra eterle bayıltıp, ayağına demir bağlayarak Sarayburnu'ndan denize attıklarını itiraf etti. Canilerin, Adın'ın sevgilisi ile kaçtığı süsünü vermek için, cep telefonunu Almanya'ya gönderdikleri belirlendi. Bir süre önce Kumkapı'da bulunan ve gemi pervanesi tarafından koparıldığı sanılan kesik bacağın, Adın'a ait olduğu sanılıyor.

CEP TELEFONU ALMANYA'DA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kayıp banka müdiresi olayı ile ilgili 4 aydır sürdürdüğü çalışmayı, dün sonuçlandırdı. Dedektifler, 40 yaşındaki evli ve 2 çocuk annesi Sema Adın'ın 2 Eylül'de ortadan kaybolmasından sonra yaşanan bütün gelişmeleri titizlikle takip ederek, adım adım sonuca ulaştılar.

Cep telefonunun, Almanya'da olduğunu söyleyen bir kişi tarafından açılması ve kayıtların da bunu doğrulaması nedeniyle, soruşturmayı, Adın'ın sevgilisi ile birlikte, bankayı dolandırıp kaçtığı yönünde sürdüren polis, bir gasp olayı ile sorgulanan Abdülkadir Uslu, Mesut Barlak, Fatih Oral, Muhammet Moroğlu ve Mehmet Bozoğlu'nun tesadüfen ‘‘Bizim gaspla ilgimiz yok. Merter Tekstilbank şubesini dolandırdık’’ ifadeleri üzerine, olaya yeniden el attı.

TEHDİTLE PARA ALDILAR

Polis, halen dolandırıcılık suçundan tutuklu bulunan sanıkların, bankayı müdire ile birlikte dolandırdıklarını söylemelerine rağmen, 4 aydır evine ve işyerine telefon dahi etmeyen Sema Adın'ın öldürülmüş olma ihtimali üzerinde çalışmaya başladı. 18 yıllık bankacı olan, ayda 1 milyar 200 milyon lira maaşla çalışan Sema Adın'ın para için böyle bir işe kalkışmayacağı düşüncesiyle hareket eden polis, sanıkların yakalandığı İkitelli Organize Sanayi Sitesi'nde, sahte kimlik ve plaka yaptıkları büroda ikinci bir arama yaptı.

ÇÖPTEKİ NOTLAR

Parçalandıktan sonra çöp kutusuna atılmış kağıtları birleştiren memurlar, notların Sema Adın'ın kaybolduğu gün işyerini arayarak, ‘‘Şu an dışarıda bir müşteri ziyaretindeyim. Az sonra bankaya bir müşterimiz gelecek. Evrakların bulunduğu kasa anahtarı yanımda. Size söylediğim miktarı gelen müşteriye ödeyin. Ben daha sonra işlemi gerçekleştiririm’’ sözleriyle bire bir aynı olduğunu gördüler. Notlarda ayrıca, Adın'a silah zoruyla okutulan ‘Şöyle bir soru sorulursa şu karşılığı ver, bu soru gelirse şunu söyle’ gibi ibarelerin olduğu görüldü. Halının üzerinde bulunan ve Sema Adın'ın bornozundan alınan saç örneklerle karşılaştırılan saç teli de polisleri haklı çıkardı.

KESİK BACAK BULUNDU

Sema Adın'ın paranın bir bölümünü aldıktan sonra kaçtığını söyleyen sanıklar, iki kez ek sorgulama süreleri boyunca, korkunç gerçeği gizlediler. 5 sanık çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, polis firardaki Erdinç Kızılcık'ı arama çalışmalarını sürdürdü. Polisin soruşturması sürerken, Kumkapı'da kıyıya vuran kesik bir kadın bacağı bulundu. Eşi Kasım Adın'ın teşhis edemediği bacaktan alınan yumuşak doku örneklerinin DNA sonuçları henüz alınmadığı için, cesedin Sema Adın'a ait olup olmadığı belirlenemedi.

ÇOCUKLARINI ÖLDÜRÜRÜZ

Merter Tekstilbank şubesini 108 milyar lira dolandırmak ve Sema Adın'ın Şişli'deki bir bankada bulunan 17 milyarlık hesabını da boşalttıkları belirtilen sanıklardan firardaki Erdinç Kızılcık, dün sabaha karşı polis tarafından yakalandı.

Daha önceden adam kaçırma ve zorla alıkoyma suçlarından sabıkası bulunan 33 yaşındaki Kızılcık, sorgulamasında, işi Abdülkadir Uslu'nun planladığını belirterek, korkunç gerçeği şöyle açıkladı:

‘‘Evinden çıkan kadını takibe aldık. İncirli'de, ben Abdülkadir Uslu ve Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Muhammet Moroğlu, kendimize polis süsü vererek otomobilini durdurduk. Kaçırarak İkitelli'deki büroya götürdük. 'Yardımcı olmazsan, çocuklarını öldürürüz' dedik. Paraları aldıktan sonra, bu işi tekrarlayabileceğimizi düşünerek, kadını bir süre daha elimizde tuttuk. Bu arada, paraları alıp sevgilisi ile yurtdışına kaçtığı izlenimi vererek polisi yanıltmak için, cep telefonunu Almanya'ya gönderdik. İş duyulunca, daha işimize yaramayacağını ve canlı kaldığı sürece tehlike olduğunu düşünerek, öldürmeye karar verdik. 11 Eylül'de kadını eterle bayılttık ve otomobille Sarayburnu'na götürdük. Burada kadını, sahibine bir milyar lira teminat verdiğimiz ve saati 200 dolara kiraladığımız bir tekne ile, kıyıdan 200 metre açığa götürdük. Ayağına demir ağırlık bağlayarak, canlı canlı denize attık.’’

GÜNLÜĞÜNE YAZMIŞ

Kızılcık'ın evinde olayla ilgili ayrıntıları başından sonuna kadar not ettiği bir günlük ele geçirildi. Kızılcık'ın günlüğüne, ‘‘Bugün kadını kaçırdık, bugün parayı aldık, bugün kadını denize atarak öldürdük’’ gibi notlar yazdığı görüldü. Ayrıca, olayın planlayıcısı olduğu ileri sürülen Abdülkadir Uslu'nun babası Mehmet Uslu da sanıklara yataklık ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Canlı canlı denize atmışlar

Bir çetenin kaçırdığı banka müdiresi Sema Adın, 'Yardımcı olmazsan, çocuklarını öldürürüz' diyen soyguncuların 125 milyar lira almalarını sağladı. Ancak bu, müdirenin canlı canlı denizin dibine atılmasına engel olamadı. Çetenin hazırladığı tuzaklar, müdirenin, sevgilisiyle yurtdışına kaçtığını düşünmesine neden oldu. Çocukları 12 yaşındaki Serhat ve 8 yaşındaki Özlem'in annesi 17 yıllık eşi Sema'nın böyle birşey yapmış olmasına hiç ihtimal vermeyen Kasım Adın ise olanlara bir türlü inanamıyordu. Düne kadar umutla bekleyen Kasım Adın, anlatılanlara hiç itibar etmemiş ve ve eşinin başına bir iş geldiğini düşünmüştü. Kasım Adın'ın, firardaki son sanık Erdinç Kızılcık'ın yakalandığından ve anlattıklarından dün akşam saatlerdine kadar haberi olmadı. Kayıp müdirenin izini süren polisin ulaştığı son bilgiler cuma günkü Hürriyet'te yer almıştı.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle