GeriGündem İmralı'da görüş günü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İmralı'da görüş günü

İmralı'da görüş günü
refid:25424126 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İmralı’da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın kız kardeşi Fatma Öcalan ile aynı cezaevinde kalan PKK hükümlüsü Cumali Karasu’nun kız kardeşi Pervin Oduncu, İmralı adasına gitmek üzere son işlemler için Gemlik Jandarma Komutanlığı’na girdikten sonra son anda sorun çıktığı belirtildi. Öcalan ve Oduncu, adaya hareket etmeyi beklerken jandarma, İmralı Adası’na gidişleri için izin olmadığını söyledi. Yapılan işlemlerin ardından adaya hareket ettiler.

İmralı Adası’ndaki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde hükümlü Abdullah Öcalan’ın kardeşi Fatma Öcalan ve kendisine eşlik eden kızı Dilek Öcalan, PKK’lı Cumali Karsu’nun kız kardeşi Pervin Oduncu, saat 08.30’da İmralı ile deniz ulaşımının sağlandığı Gemlik Jandarma Komutanlığı’na geldi.

İMRALI'YA GİDERKEN GERİ ÇEVRİLDİLER / FOTO GALERİ

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan yanıtsız bırakan Fatma Öcalan ve Pervin Oduncu, jandarmadaki işlemlerin ardından Gemport Limanı’ndan İmralı’ya gidecek. Abdullah Öcalan ve diğer PKK’lı mahkumların, her ayın 2 ve 4’üncü pazartesi günleri birinci dereceden yakınlarıyla 1 saat görüşme hakkı bulunuyor.

SON ANDA ÇEVRİLDİLER

İmralı’da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın kız kardeşi Fatma Öcalan ile aynı cezaevinde kalan PKK hükümlüsü Cumali Karasu’nun kız kardeşi Pervin Oduncu, İmralı adasına gitmek üzere son işlemler için Gemlik Jandarma Komutanlığı’na girdikten sonra son anda sorun çıktığı belirtildi. Öcalan ve Oduncu, adaya hareket etmeyi beklerken jandarma, İmralı Adası’na gidişleri için izin olmadığını söyledi.

Fatma Öcalan’ın kızı Dilek Öcalan, bunun üzerine telefonla BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan ile görüştü. Dilek Öcalan, "Adalet Bakanlığı’ndan izin alınmıştı. Ancak jandarma yetkilileri iznimiz olmadığını söylüyor. Sorunun çözülmesini bekliyoruz" dedi.

Fatma Öcalan ve Pervin Buldan, jandarma önünde bekleyen otomobile geçerek, gelecek yanıtı beklemeye başladı.

İZİN ÇIKTI, ADAYA HAREKET ETTİLER

İmralı’da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın kız kardeşi Fatma Öcalan ile aynı cezaevinde kalan PKK hükümlüsü Cumali Karasu’nun kız kardeşi Pervin Oduncu, izin sorunu nedeniyle Gemlik Jandarma Komutanlığı önündeki bekleyişleri sona erdi. Jandarma Komutanlığı’na yeniden alınan Fatma Öcalan ve Pervin Oduncu, işlemlerin ardından adaya hareket etti. Sorunun Adalet Bakanlığı’ndan gelen izin üzerine çözüldüğü ifade edildi. Bu arada, gelişmeleri Fatma Öcalan’ın kızı Dilek Öcalan ile telefonla görüşerek izleyen BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan da, Twitter’deki hesabından "Sorun çözüldü, aileler görüşe gidiyor" yazdı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle