GeriGündem İmamoğlu’na suikast iddiasına yalanlama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İmamoğlu’na suikast iddiasına yalanlama

İmamoğlu’na suikast iddiasına yalanlama
Abone Olgoogle-news

Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast hazırlığında olan terör örgütü DEAŞ militanlarının son anda yakalandığı haberlerini yalanladı.

İddiaya göre, geçtiğimiz hafta İmamoğlu’nun koruma ekibi uyarıldı, şüpheli bir durumla karşılaşılırsa veya takviye kuvvete ihtiyaç duyarlarsa acilen bilgilendirmeleri istendi.

‘EYLEM TALİMATI VERİLMİŞ’

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter’dan yaptığı açıklamada “23 Kasım’da resmi makamlarca bir terör örgütüne yönelik istihbari faaliyetlerde, İBB Başkanımız’a yönelik eylem talimatı verildiği bilgisi tarafımıza ulaştırılmıştır. Bilgi dahilinde mevcut önlemler korunmuş ve hassasiyet artırılmıştır. Tarafımızda herhangi bir eylemcinin yakalandığı bilgisi mevcut değildir” dedi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün açıklamasında ise “Dönem dönem duyumlar ve ihbarlar gelmektedir. Bu duyumlar veya ihbarlar ilgili kişiler ile paylaşılır ve bunların her biri bilgilendirilir. Birimlerimiz tarafından gerekli tedbirler alınır. Suikast girişimi veya suikastçı yakalanması söz konusu değildir” denildi.

Dün Adalar ziyareti sırasında İmamoğlu’nun çevresindeki yakın koruma kalkanı dikkat çekti.

İmamoğlu’na suikast iddiasına yalanlama


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle