‘İktidar yürüyüşündeyiz’

Güncelleme Tarihi:

‘İktidar yürüyüşündeyiz’
Oluşturulma Tarihi: Nisan 16, 2021 07:00

Doğu illerindeki oylarını arttırmayı amaçlayan CHP, Doğu Masası kurdu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Örgütümüzle birlikte iktidar yürüyüşündeyiz. Bu dönemde tüm gücümüzle sahada olmalıyız” dedi.

Haberin Devamı

CHP, milletvekili çıkartamadığı ve üye sayısının düşük olduğu bölgelere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. CHP Parti Örgütünden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, doğu illerine özel çalışmalar amacıyla Doğu Masası kurdu.

SAHADA OLMALIYIZ

Doğu Masası, ilk toplantısını doğu illeri il başkanları ile önceki gün Genel Merkez’de yaptı. Basına kapalı yapılan toplantının bir kısmına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, “Örgütümüzle birlikte iktidar yürüyüşündeyiz. Türkiye’nin iktidarımıza ihtiyacı var. Bu dönemde tüm gücümüzle sahada olmalıyız. Çalışmak zorundasınız. Bana ihtiyaç duyduğunuz her konuda ulaşabilirsiniz. Umudunuzu kırmayın. Ben bu adamı devireceğim ve iktidara geleceğiz” dedi. Kılıçdaroğlu, toplantıda partisinin kadın kollarının örgütlenmesini övgüyle anlatarak, “Güneydoğu ve doğuda aileler için taziyeler çok önemli. Kanaat önderlerinin önemli günlerini bana bildirin. Arayarak başsağlığı dileyeyim” dedi.

Haberin Devamı

ÜYE SAYISI ARTTIRILACAK

Doğu Masası’nda PM üyeleri ve milletvekilleri görev alacak. Partililerin sayısı, gidilecek il ve ilçelere göre değişecek. Doğu Masası’nın amacı, “Örgüt kapasitesini arttırmak ve CHP’nin bölgedeki gücünü ve milletvekili sayısını yükseltmek” olarak açıklandı.

HAVZA MODELİ

Doğu Masası üyelerinin çalışacağı iller belirlenirken, coğrafi bölgelerden ziyade havza modeline göre birbirini etkileyen iller seçilecek. Doğu Masası heyetleri, gittikleri illerde sokak sokak dolaşarak vatandaşlarla görüşecek, bölgenin akil insanları ve kanaat önderleri ile bir araya gelecek. Ayrıca esnaf ve sanayicilerle de görüşmeler yapılacak. Bu kapsamda seçmenle iletişim kurmak için kullanılacak uygun söylemler de saptanacak.

‘İktidar yürüyüşündeyiz’

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal dün TBMM halkla ilişkiler binasındaki makam odasının penceresinden ‘128 milyar dolar’ iddialarına ilişkin pankart sarkıttı. Meclis İtfaiyesi pankartı indirmek için merdiven çıkartınca, Tanal afişi tekrar odasına çekti. (Mert Gökhan KOÇ/ANKARA)

Haberle ilgili daha fazlası: