GeriGündem İkiz bebeklerini hastanede bırakıp kaçtı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İkiz bebeklerini hastanede bırakıp kaçtı

Abone Olgoogle-news

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doğum yapan 23 yaşındaki bir kadın, ikiz bebeklerini hastanede bırakarak kaçtı.

Alınan bilgiye göre, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine 28 Ağustos tarihinde “doğum sancısı” şikayetiyle gelen Ayşe G. (23), acil olarak doğum odasına alındı. Ayşe G, sezaryenle gerçekleştirilen doğumla biri erkek diğeri kız ikiz bebek dünyaya getirdi.

Doğumdan sonra, solunum sıkıntısı teşhisi konulan ikizler, burada kuvöze alındı. Anne Ayşe G, tedavisinin bitmesinin ardından taburcu edildi.

Hastane yetkilileri, anne Ayşe G. ve eşi Ahmet G'nin, hastanedeki bebeklerini sormamaları üzerine, çifte hastaneye bırakılan irtibat telefonundan ulaşmaya çalıştı.

Çifte ulaşamayan yetkililer, durumu polise bildirdi. Ailenin verdiği adresi araştıran polis, söz konusu adreste başka bir ailenin oturduğunu, telefon numaralarının ise hayali olduğunu tespit etti.

Hastane yetkilileri, annenin takipsiz bir gebelik dönemi geçirdiğini ve doğuma kadar çiftin ikiz bebekleri olacaklarını bilmediğini kaydetti.

İkizlerin, hastanenin yenidoğan ünitesinde her türlü bakımların yapıldığını belirten yetkililer, yasalar gereği ikizlere bir kaç gün hastanede bakıldıktan sonra, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna teslim edilmek zorunluluğu bulunduğunu bildirdi.

Her birinin 1 kilo 955 gram ağırlığında olduğu öğrenilen bebeklerin anne sütü ile beslenmesine gerektiğine işaret edilerek, hastanede ikizlere biberonla süt verildiği belirtildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle