GeriGündem İki erkeği yaktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İki erkeği yaktı

Rumen Mihaella, sevdiği iki erkekten birinin yemeğine ilaç koyup parasını gasp etti. Diğerinin de kendisini bu işe zorladığını söyleyerek hapse girmesine neden oldu.

MİHAELLA Lungu 17 yaşınday-dı. Büyük, çok büyük hayalleri vardı. Çok para kazanacak, lüks içerisinde yaşayacaktı. Romanya onun hayallerine dar geliyordu. Çareyi çoğu yaşıtının yaptığı gibi İstanbul'a gelmekte buldu. Büyük hayallerinin şehrinde başlangıçta çok zorlandı. Kalacak bir yer bulamadı. Yapacak işi yoktu. Sonunda karşısına, kendisinden 34 yaş büyük dekoratör Manuk Girimyan çıktı. Yaş farkı sorun yaratmadı. Girimyan, Lungu'ya çok güveniyordu. Ona milyarlarca lira değerindeki çeklerini bile emanet ediyordu. Tam 5 yıl sürdü beraberlik. Sonra araları bozuldu, yolları ayrıldı. Mihaella, Romanya'dan arkadaşı Mihail Ursu'nun yanına gitti. Orada hayatının akışını değiştiren erkekle tanıştı. Polis memuru Atilla Yılmaz, Mihaella'yı ilk görüşte beğendi. Mihaella'nın iddiasına göre zorla, Atilla'nın iddiasına göre ise isteyerek tam 3 hafta birlikte yaşadılar.

Yemeğine hap attı

Mihaella, eski sevgilisi 56 yaşındaki dekoratör Manuk Girimyan'ı, olaydan bir iki gün önce arayarak hasta olduğunu söyledi. Bunun üzerine Girimyan, Lungu'yu alarak 5 yıl boyunca paylaştıkları eve götürdü. Mihaella, Girimya'nın yemeğine uyuşturucu hap koyarak onu uyuttu. Sonra da 1,5 milyar lira değerindeki çekleri, 450 milyon lirayı, 1200 dolar ve 500 markı ve iki cep telefonunu gasp etti. Gasp olayından 2 ay sonra af dilemek için Manuk'la buluşmaya gittiğinde ise polisler tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Gasp suçundan tutuklanan Lungu'nun 36 yıla kadar ağır hapsi istendi. Lungu, gasp suçunu, Küçükköy Karakolu'nda görevli Atilla Yılmaz'ın zoruyla işlediğini ileri sürdü. Yılmaz hakkında da ek iddianame hazırlanarak tutuksuz yargılanmak üzere sanık olarak hâkim karşısına çıkarıldı.

Beni tehdit etti

Mihaella Lungu ile polis memuru Atilla Yılmaz, Beyoğlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıktılar. Mihaella Lungu, olayı şöyle anlattı: ‘‘Arkadaşım Mihail Ursu'nun yanında gördüğüm polis Atilla pasaportumu istedi. Vizemin geçtiğini görünce, ‘Ya benimle birlikte olursun ya da seni şubeye teslim ederim' dedi. Kabul etmeyince dövdü, 4 gün boyunca ırzıma geçti. Eski sevgilimin ne iş yaptığını, parasının olup olmadığını sordu. Dekorasyon işi yaptığını ve çok parası olduğunu söyledim. Paraları gasp etmemi, aksi takdirde beni öldüreceğini söyledi. Korkudan kabul ettim. Manuk'u aradım. O gece bir şey yapamadım. Ertesi gün Atilla arayarak tehditlerine devam etti. Bunun üzerine yemeğine ilaç katarak uyuttuktan sonra her şeyini aldım. Atilla'yla Topkapı'daki bir otelde buluştuk. Tüm aldıklarımı ona verdim. Çekleri gözümün önünde yırttı, attı. Daha sonra otelden ayrılarak Çağlayan'daki bir evde kalmaya başladık. Atilla, 1.5 ay boyunca kapıyı üzerime kilitleyerek dışarı çıktı. Beni dışarı çıkmamam ve çenemi sıkı tutmam konusunda devamlı uyardı. Sonra da köyüne gideceğini, evden ayrılmamamı söyledi. Gittikten bir hafta sonra telefon etti. Manuk'un adresimizi öğrendiğini, ondan af dilememi ve kendisini bu işe karıştırma-mamı istedi. Ben de kabul ettim. Dediğini yaparak Taksim'e Manuk'la buluşmaya gittim. Polisler beni yakaladılar.’’

Mihaella bana âşıktı

Rumen Lungu’nun ifadesi üzerine yargılandığı davanın ikinci celsesi tutuklanarak cezaevine gönderilen polis memuru Atilla Yılmaz olay tarihinde Küçükköy Karakolu'nda görevli olduğunu belirterek, tüm iddiaları reddetti. Yılmaz, ‘‘Mihaella ile 3 haftalık bir beraberliğimiz oldu. Bana âşıktı. Beraber güzel günler geçirdik. Kendi isteğiyle benimle beraber oluyordu. Zaten Mihaella'yı yakalayan polislerden birisi de bendim. Mihaella'nın böyle bir duruma düşmesine çok üzüldüm. Onu cezaevinde ziyaret ederek parasal açıdan destek oldum. O ise bana yazdığı mektubunda işin içine beni de karıştırırsa daha az ceza alacağını düşündüğünü yazdı’’ dedi. Yılmaz, mektubu mahkemeye delil olarak sundu.

Cep telefonu yakalattı

Soyulunca polise koşan Manuk Girimyan, cep telefon-ları aracılığıyla da sanıklara ulaşmaya çalıştı. Telefonların görüşme kayıtlarından 140 kez aranan bir numara dikkatini çekti. Numaranın Küçükköy Karakolu'na ait olduğunu söyleyen Girimyan, ‘‘Polis Atilla Yılmaz izindeymiş. Cep telefonundan ulaştığım Yılmaz, önce suçunu kabul etmedi. Elimde belgeler olduğunu söyleyince itiraf etti. Konuşmamam için ölümle tehdit etti. Kendisiyle buluşup 6.5 saat konuştuk. Bir cahillik yap-tığını, paraları yediğini, ancak cep telefonu ve cüzdanı iade edeceğini söyledi. 15-20 gün geçmesine rağmen bir ödeme yapmayınca da savcılığa başvurdum’’ dedi.

Polis sevgilisinin bebeğini taşıyor

Mihaella Lungu, cezaevinden yazdığı mektubu, Atilla Yılmaz'ın baskısıyla kaleme aldığını iddia ediyor. Yılmaz'a kendisinden hamile olduğunu ve çocuğunu cezaevinde doğurmak istemediğini yazdığı mektup şöyle devam ediyor: ‘‘Avukatım kurtulmam için tek şansım olduğunu söyledi. Mahkemede beni zorladığını ve bu olaydan haberin olduğunu söylersem daha az ceza alırım. Beni buradan kurtar. Yanında mutlu olmak istiyorum. Seni son nefesine kadar sevecek olan Lungu.’’Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False