GeriGündem İGA'dan iddialarla ilgili suç duyurusu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İGA'dan iddialarla ilgili suç duyurusu

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA'nın avukatları, Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek gazeteci Ali Kıdık hakkında sosyal medyadan hakaret içerikli açıklamalar yaptığını iddia ederek suç duyurusunda bulundu.


İGA CEO'su Kadri Samsunlu ve beraberindeki 21 üst düzey yönetici, avukatları aracılığıyla kendilerine karşı sosyal medyadan hakaret ettiği iddiasıyla Ali Kıdık hakkında suç durusunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edilen suç duyurusu dilekçesinde, Kıdık'ın sosyal medya hesabı üzerinden yöneticiler hakkında iftiralarda bulunduğu belirtilirken, "Hakaret" ve "İftira" suçundan cezalandırılması istendi.

"İFTİRALAR İÇEREN BİR İDDİA"

Suç duyurusunun ardından Çağlayan meydanında basın açıklaması yapan Avukat Ali Taşar, " Bugün İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA'nın ve onun değerli yöneticilerimim vekili sıfatıyla buradayız. Dün sosyal medyada müvekkillerim hakkında ortaya atılan, son derece sorumsuz, asgari mantık kurallarına, insani değerlere aykırı, son derece çirkin, seviyesiz ima ve iftiralar içeren bir iddia ile ilgili olarak suç duyurusunda bulunmak üzere adliyeye geldik" ifadelerini kullandı.

"BELGE VAR İSE CUMHURİYET SAVCILARINA TESLİM EDİLMELİDİR"

Taşar, "Töhmet altında bırakılmaya çalışılan müvekkillerim, başta İGA CEO'su sayın Kadri Samsunlu olmak üzere, İGA'nın üst düzey 21 yöneticisinin vekili sıfatıyla, tüm müvekkillerimin kişilik haklarına açık tecavüz niteliğindeki bu iftira sebebiyle suç duyurusundan bulunduk. Bu şahsın yapması gereken, sosyal medyada manipülasyon yapmak değil, iddialarıyla ilgili elinde her ne bilgi ve belge var ise, Cumhuriyet savcılarına ve adalete teslim etmektir. Aksi durumda, hem hukuki anlamda hem de kamuoyu vicdanında mahkum olacağına inancımız tamdır. Dolayısıyla kazanın üzerinden henüz 24 saat bile geçmemişken kazanın şekli ve sebepleri hakkında henüz bir ön rapor ve değerlendirme bile ortaya çıkmamışken, üstelik ne İstanbul Havalimanı kazanın mahalli, ne de İGA kazanın herhangi bir şekilde tarafı iken, müvekkillerimle kaza arasında bir bağ kurmaya çalışmasının ne anlama geldiğinin takdirini kamuoyuna bırakıyoruz" şeklinde konuştu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle