GeriGündem İddialar yakışmıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İddialar yakışmıyor

MHP Lideri Devlet Bahçeli, ‘‘Ülkücüler, 12 Eylül döneminde paşalara suikast yapacaktı’’ iddiaları için, ‘‘Bu iddialar hiçbir ülkücüye yakışmayacak davranışlardır’’ dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'li eski arkadaşlarının 12 Eylül'de konsey üyelerini öldürmeye yönelik suikast iddialarını yalanladı. Bahçeli, ‘‘MHP'yi ve ülkücü hareketi bu şekilde ilişkilendirmek doğru değil. İddialar hiçbir ülküceye yakışmayacak davranıştır’’ dedi.

Bahçeli, dün Yozgat'ta Vali Hüseyin Önal'dan ilin sorunlarıyla ilgili bilgi aldı. Bahçeli, valilik ziyareti sırasında, eski MHP'lilerin 12 Eylül'ü gerçekleştiren generallere yönelik suikast planlarına ilişkin sorularını yanıtlarken, önce, ‘‘bu konular üzerinde hiç durmayın’’ diyerek geçiştirmek istedi. Bahçeli, ‘‘Bu iddiaların, yaklaşan MHP Kongresi'yle ilişkisinin olup olmadığı’’ soruları üzerine ise şöyle konuştu:

‘‘MHP'yi ve ülkücü hareketi bu şekilde ilişkilendirmek doğru değil. Herşeyden evvel 20 yıl sonra Türkiye'nin gündemine Türk Milliyetçiliği'nin mümtaz lideri merhum Alparslan Türkeş Beyi, başbuğumuzu bu şekilde taşımak yanlış. Hiçbir ülkücüye yakışmıyor. Yakışmayan bir davranıştır. MHP'nin ve ülkücü hareketin bu ve buna benzer düşünce ve görüşlerle de hiçbir alakası yoktur, olamaz da.’’

Bahçeli, 312'nci maddede yapılacak değişiklik konusundaki partisinin tavrı sorulduğunda da, ‘‘Bugün ülkenin içinde bulunduğu şartlar gözönüne alındığında MHP'nin 312'nci maddenin değişmemesi yolunda görüşü vardır’’ dedi. Bahçeli, Mesut Yılmaz'ın ‘‘Türkiye, 312'nci maddeyle yoluna devam edemez’’ sözlerinin anımsatılması üzerine de, ‘‘Bugüne kadar yoluna devam eden bir Türkiye var. Bundan sonra da edecektir’’ dedi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle