İclal bir yazı yazdı, eski eşi istifa etti

İclal bir yazı yazdı, eski eşi istifa etti

Vatan Gazetesi köşe yazarı Tuna Kiremitçi, yazılarına son verdiğini açıkladı. Kiremitçi, medyatava.com'a gönderdiği metinde isim belirtmese de bu kararına aynı gazetenin yazarlarından eski eşi İclal Aydın'ın bugünkü yazısının neden olduğunu belirtti.

Haberin Devamı

İŞTE 1987'DE HAYATINI KAYBEDEN O ÜNLÜ ÇELLİST 

KİREMİTÇİ VE AYDIN MUTLU GÜNLERİNDE

TUNA KİREMİTÇİ GAZETEDEN AYRILDI

Eski eşinin bugünkü yazısını okuduktan sonra yazılarına son veren Kiremitçi, kararını şöyle duyurdu:

"Efsanevi çello sanatçısı Jacqueline du Pré (1945-1987) hakkında kaleme aldığım (ve Çarşamba günü yayımlanan) metne, gazetemizin bir yazarından yanıt geldi. Yanıtın içeriği ve düzeyi, kabul edemeyeceğim bir iftirayı sergiliyor. Üç yıldır kendimi evimde hissetmemi sağlayan Vatan ailesine bu nedenle teşekkür ediyor ve izninizi istiyorum.

Sevgi ve saygılarımla."

'AYAR ÇEKERİM GÖRÜRSÜN'

İclal Aydın, bugün 'Ayar çekerim görürsün' başlıklı köşe yazısında eski eşine hitaben, ''Hayatına giren her yeni kadına köşesinden güzelleme yazarken eskileri gömmeden, bir biçimde onları yeni hikâyesinin altyapısı haline getirmeden de bunu başarabileceğini öğretmeli artık biri ona... Tuna’ya yani... “En sevdiğim kadın budur” demenin daha şık, daha yakışıklı yolları vardır mutlaka. Köşesinde müzisyen sevgilisi çello çalarken o da romanını nasıl yazıyormuş onu anlatmış. Demek ki romana da geri dönmüş. Biz temelli bıraktı sanıyorduk. Neyse birkaç kez daha bırakır, geri döner, gider gelir artık...'' ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

'JACQUELINE VE BEN'

İclal Aydın'ın bu yazıyı yazmasına neden olan ise Kiremitçi'nin dün kaleme aldığı 'Jacqueline ve ben'' başlıklı yazısı...Kiremitçi köşesinde şöyle yazmıştı: ''Jacqueline ve ben, sakin bir hayatı seçtik: Akşamları o çellosunu çalıyor, ben romanıma çalışıyorum. Kendisi, hayatımda gördüğüm en uyumlu hayat arkadaşı. Bir geceyi daha aynı çatı altında, Jacqueline ile beraber, çalışarak geçirdik işte. Jacqueline ezan sesinde tatlı bir hüzün bulduğunu söyler hep. Özellikle de sabah ezanında... Bense yıllardır yanılmış olduğumu düşünerek şaşırıyorum: Bir başkasıyla aynı evde yaşamak mümkünmüş meğer...''

GAMZELİ AŞIKLAR

1,5 yıllık birliktelikten sonra evlenen ve 5 ay sonra Nisan 2007'de de yollarını ayıran Kiremitçi ve Aydın'ın ismi o dönem 'gamzeli aşıklar' olarak anılıyordu.

Haberin Devamı

 

Haberle ilgili daha fazlası: