Uçak seferleri ne zaman başlayacak? İç hat uçuşları ne zaman açılacak? THY'den açıklama

Uçak seferleri ne zaman başlayacak İç hat uçuşları ne zaman açılacak THYden açıklama

Koronavirüs tedbirleri kapsamına uçak seferleri ile ilgili tedbirler devam ederken, uçak seferleriyle ilgili yeni gelişme yaşandı. Türk Hava Yolları'ndan (THY) yapılan açıklamada, uçak seferlerinin normale döneceği tarih belirtildi. Peki, Uçak seferleri ne zaman başlayacak? İç hat uçuşları ne zaman açılacak? İşte, o açıklamayla ilgili THY'den gelen açıklamanın detayları...

Haberin Devamı

Koronavirüs salgını nedeniyle durdurulan uçuş seferleri bir aydan uzun süredir yapılamıyor. İç hat ve dış hat seferleri ile seyahat etmek isteyen vatandaşlar, uçuş seferlerinin yeniden ne zaman başlayacağını ve seferlerin rutin seyrine döneceği tarihi merak ediyor. Peki, iç hat uçuşları ne zaman açılacak? Uçak seferleri ne zaman başlayacak?

THY'DEN AÇIKLAMA

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, "Biliyoruz zor ama bu mücadeleyi kazanmak için hep beraber biraz daha sabretmemiz lazım. Maalesef, iç ve dış hat tarifeli seferlerimizi 28 Mayıs 2020 tarihine kadar iptal etmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

PEGASUS'TAN AÇIKLAMA

Pegasus Havayolları 1-15 Mayıs 2020 tarihleri arasındaki tüm uçuşlarını iptal ettiğini açıkladı. Pegasus, koronavirüs için alınan ilave tedbirler doğrultusunda 01.05.2020 tarihinden 15.05.2020 tarihine kadar tüm seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

UÇUŞLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Haberin Devamı

Uçuşların ne zaman rutin hale geleceği konusunda bir bilgi mevcut değil. Resmi makamlardan bu konuda açıklama geldiği takdirde haberimizde yer vereceğiz.