GeriGündem Hüseyin Çelik: Cumhurbaşkanı hadiseyi başlatan kişi oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hüseyin Çelik: Cumhurbaşkanı hadiseyi başlatan kişi oldu

Hüseyin Çelik: Cumhurbaşkanı hadiseyi başlatan kişi oldu
refid:28584440 ilişkili resim dosyası

CNN Türk ekranlarında yayınlanan Akif Beki ile Baştan Sona programına katılan AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik gündemdeki Bülent Arınç-Melih Gökçek arasındaki gerilimi yorumladı: 'Cumhurbaşkanı, bize kendi meselemizi medyada, çarşıda pazarda konuşmayacağız dedi fakat son hadisede cumhurbaşkanı hadiseyi başlatan kişi oldu.'

İşte Hüseyin Çelik'in açıklamalarından satırbaşları:

Dünyanın en yüksek tepesi Everest Tepesi’dir. Everest Tepesi oradaki varlığı ve duruşunu Himalayalar’a borçludur. Himaliyalar olmazsa Everest olmaz Sayın Erdoğan'ın parti hareketi içindeki duruşu Everest’tir ama o Himalayalar üzerinde duruyor.

"GÖMLEĞİN ÜST DÜĞMESİNİ YANLIŞ İLİKLERSENİZ..."

Sayın Erdoğan yapısı itibariyle bir Ahmet Necdet Sezer olmazdı. Ve daha faal olacağı, ve tamamen icradan kopmayacağı biliniyordu, kendisi tarafından da ifade edildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize öğrettiği bir şey vardı. Arkadaşlar “Kendi iç meselelerimizi medyada, çarşıda pazarda konuşmayacağız” diyordu. Biz de buna sıkı sıkıya bağlıydık. Fakat son hadisede Sayın Cumhurbaşkanı meydanın önünde bu meseleyi başlatan kişi oldu. Şimdi gömleğin üst düğmesini yanlış iliklerseniz aşağı kadar yanlış gelir.

"BEN TAYİN ETMEM, HADDİM DEĞİL"

Kardeş kavgasında birini tarafında olduğunuz zaman kavganın körükleneceği anlamına gelir. Sayın Arınç söz üstadı bir ağabeyimizdir. Benim ‘ağabey’ dediğim bir insandır. Onun ne demesi gerektiği, ne dememesi gerektiğini ben tayin etmem, haddim değil.

"ARINÇ BUNU TERCİH ETTİ"

Sayın Bülent Arınç'ın ne demesi gerektiğini ne dememesi gerektiğini ben söyleyemem, haddime değil. Ben Arınç'ın yerinde olsam şunu söylerdim: Sayın Cumhurbaşkanı'nın eleştirileri dikkatimi çektiği hususlar endişeleri tarafımızdan değerlendirilecektir. En fazla belki şunu söyleyebilirdi: "Keşke Sayın cumhurbaşkanımız bunu kamuoyu ile paylaşmak yerine Sayın Başbakanımız ile paylaşsaydı" deyip orada bırakabilirdi. Herkesin bir üslubu var. Herkesin kendini ifade ediş biçimi var. Sayın Arınç bunu tercih etti.

“GÖMLEĞİN ÜST DÜĞMESİNİ YANLIŞ İLİKLERSENİZ…”

Cumhurbaşkanının eleştirileri sistemin yanlışlarını göstermeye dönem olabilir?

Sistemin arızalı olduğunu, sistemde sıkıntılar olduğunu göstermek için kendi içinizdeki tartışmalarla faizleri tahrik etmeniz gerekmez. Bir itfaiyeci itfaiye teşkilatının çok önemli olduğunu göstermek için sağda solda yangın çıkarmaz kardeşim.

“KİMSE İSMET SIFATINA SAHİP DEĞİL”

Sonuçta AK Parti meleklerden oluşan bir topluluk değil, insanlardan oluşan bir topluluktuk. İsmet sıfatı peygamberlere hastır. Günahsızdık, hatasızlık sıfata peygamberlere hastır. Sayın Cumhurbaşkanımızda başta olmak üzere hiçbirimiz ismet sıfatı sahip değiliz.

Hüseyin Çelik'in politik kariyeri

Çelik, 18 Nisan 1999 Milletvekili Genel Seçimlerinde DYP'den Van Milletvekili seçildi. 3 Temmuz 2001'de DYP'den istifa ederek AK Parti'nin kurucuları arasında yer aldı. Milletvekili seçildiği ilk yıl TBMM Başkanlık Divanı Üyeliğine seçildi. TBMM'de AK Parti Grubu oluştuktan sonra Grup Başkan Vekili oldu. 3 Kasım 2002 Milletvekili genel seçiminde yeniden Van Milletvekili olarak parlamentoya girdi. 58. Cumhuriyet Hükümetinde Kültür Bakanı olarak görev aldı. 59 ve 60. AK Parti Hükümetlerinde ise, Millî Eğitim Bakanlığı yaptı.

Ak Parti Gaziantep milletvekili olan Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı görevinin ardından ise Başbakan Başdanışmanı olarak atandı. Ak Parti MKYK üyesi olan Çelik, Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve Ak Parti Sözcülüğünün ardından Ak Parti Genel Başkan ve Başbakan Başdanışmanlığı görevlerinde bulundu.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False