GeriGündem Hürriyet'e çirkin saldırıya CHP ve MHP'den tepki
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hürriyet'e çirkin saldırıya CHP ve MHP'den tepki

Hürriyet'e çirkin saldırıya CHP ve MHP'den tepki
refid:30003704-spot ilişkili resim dosyası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün akşam ATV’de yayınlanan söyleşisindeki bazı sözlerin hurriyet.com.tr’de veriliş şekline tepki gösteren yaklaşık 200 kişilik bir grup Hürriyet Gazetesi’nin Bağcılar’daki merkez binasına saldırdı. Saldırıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tepki gösterdi.

Hürriyete çirkin saldırıya CHP ve MHPden tepki Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin: Demokrasi tarihine kara bir sayfa

Saat 23.15’te gelen göstericiler, önce bahçe girişindeki bariyeri kırıp güvenliği aşarak binaya girmeye çalıştılar. Bina girişindeki camlar ve döner kapı taş ve sopalarla kırılırken, saldırganların içeri girmeleri bina güvenliği tarafından güçlükle önlendi.

Hürriyete çirkin saldırıya CHP ve MHPden tepki


Olay sırasında bazı güvenlik görevlilerine taş isabet etti. Saldırganlar bir süre sonra polis ekiplerinin gelmesi üzerine bahçe dışına çıkarıldılar ancak dağılmadılar. Kalabalık AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine sloganlar atarak uzun süre kapı önünde bekledi.

Hürriyete çirkin saldırıya CHP ve MHPden tepki

KILIÇDAROĞLU VE BAHÇELİ'DEN 'GEÇMİŞ OLSUN' TELEFONU

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Hürriyet Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’i arayarak “Geçmiş olsun. Bu olay Türk demokrasisi için büyük bir ayıptır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hürriyet Gazetesi’ne yapılan saldırı üzerine bu sabah gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’i arayarak üzüntülerini bildirdi ve saldırıyı kınadı.

Bu tür saldırıların son dönemde yaygınlaşmakta olduğuna dikkat çeken Bahçeli, “Dün akşam ülkemiz için çok önemli bir olayın yaşandığı bir sırada böyle bir saldırının meydana gelmiş olması çok çirkindir” dedi.

Saldırı sonrası gazetemizi arayan birçok okurumuz geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hürriyete çirkin saldırıya CHP ve MHPden tepki

Hürriyete çirkin saldırıya CHP ve MHPden tepki HÜRRİYET’E SALDIRIYA SERT KINAMAHALUK KOÇ'TAN BAŞBAKAN'A: GEREĞİNİ YAPIN

CHP Sözcüsü Haluk Koç, düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak Hürriyet Gazetesi'nin İstanbul Bağcılar'daki merkezine düzenlenen saldırı hakkında "Dün gece bir gazetenin bir iktidar milletvekilinin çığırtkanlığı ile organize şekilde basılması vahim bir olaydır. Sayın Davutoğlu da bu sorumluluğu yerine getirmek zorundadır. İktidar milletvekili yapıyor bunu. Bu linç kampanyasıdır" dedi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False