GeriGündem Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, saldırıyı anlattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, saldırıyı anlattı

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, saldırıyı anlattı
refid:30021308-spot ilişkili resim dosyası

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Hürriyet Gazetesi’ne düzenlenen ikinci saldırıyı CNN Türk canlı yayınında anlattı.

Sedat Ergin, Hürriyet binasına düzenlenen saldırıyı şu sözlerle anlattı:

"Gazetenin bir ana girişi var. O ilk gelenleri karşıladığımız yer. Türk bayrakları var, tekbir getiriyorlar. Dorseleri getirmişler onlar sürekli gürültü efekti yapıyor. Türkiye bölünmez gibi bir slogan atıyorlar. Bahçeye çıktık. İlk görüşte 35-40 kişi görünüyordu. Polisin onları önleyebileceklerini düşündük. Yaklaştık hatta. Arkadaşlar uyardı ‘aman yapmayın’ diye. Bu sırada çekiciler sürekli kornaya basıyorlar, 'Allah-u Ekber' sesleri. Polis yine yetersiz kaldı. Yine kırdılar ve döktüler. Ben o sırada içeriye kaçtım can derdine düştüm.Kapıyı yine kırdılar. Yerlerde cam parçaları kapladı. Döner kapı var ve oraya girdiler. Önce Cumhurbaşkanı’na sonra Başbakan’a sonra da İçişleri Bakanı’na bir çağrı yapılsın. Bize yapılan saldırı kınansaydı bugün bu saldırganlar tekrar gelip basma cesaretini bulamazlardı. Polis yetersiz. Göstericiler hamle yapıyorlar. Güvenlikçilerimiz bizleri uyardılar. Yavaş yavaş bize doğru gelmeye başladılar. Polis bariyeri yetersiz kaldı. Burası Hürriyet Gazetesi merkez. Pazar günü saldırıya uğramış. Son derece yetersiz. Hükümet, İçişleri Bakanı son derece kusurludur.

Polis onları tutabilir derken binaya doğru gelmeye başladılar. İtiraf edeyim kaçmak zorunda kaldık. 40 yıllık gazeteciyim, ilk kez can güvenliğimin olmadığını hissettim ve ilk kez korkup kaçtım.

Giriş katında nereye kaçacağız? Bina içerisine girdiklerinde can güvenliğimiz ne olacak. Merdiven boşluğuna girdik ve bir kat çıktık. Kadın görevliler, temizlik çalışanları, emekçiler herkes panik içerisinde. Dışarıdan sesler gelişiyor. Kapıya geldiler ve sesler geliyor dışardan.Polisin gelmesi ve olayların başlaması arasında 20 dakika süre var. Burada ciddi bir ihmal var. Pazar akşamı bu saldırı olduktan sonra sabaha karşı 02.30 sularında CNN Türk’te canlı yayına katıldım. Evden gazeteye gelmiştim. Bir konuda çok emindim. Bir daha böyle bir şey olmayacak. Her halde Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakan, Vali güvenlik önlemlerini alacaklardır diye. 'Siyasi partilerin terörle aralarına mesafe koymaları gerekir' dedim. 'Demokrasiye inanıyorsak şiddetle aramıza mesafe koymalıyız' dedik. 48 saatte iktidardaki AK Parti şiddetle arasına bu mesafeyi koymak konusunda bu saldırıları kınamak konusunda eksik kaldı.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, saldırıyı anlattı DÜNYA HÜRRİYET’E SALDIRIYI BÖYLE GÖRDÜ

Beşir Atalay bizim Ankara temsilcimize bir açıklama yaptı. Tüm kamuoyuna yapılan bir açıklama değildi o da. İlk kez bu iktidar bir korkuyu yaşattı bana. Bana bu korkuyu yaşatmaya kimin hakkı var? Hürriyet, Türkiye’nin en büyük ve en etkili gazetesi. En etkili gazetesi 48 saatten sonra tekrar vandalizmin hedefi olmuştur ve bunun sorumlusu da itiraf edelim, Türk toplumunun vicdanına bırakalım.

Herkesin vicdanına seslenmek istiyorum. Pazar günü cam çerçeve aşağı indirildi. Yarın kapıdan içeri girerken kendimi emniyet içinde hissedecek miyim emin değilim. Hürriyet Gazetesi olarak bağımsız gazeteciliğimizden ödün vermeyeceğiz. Baskılar bizi yıldıramayacak. Bunlar gelip geçici olaylardır. Bağımsız gazeteciliğimizi yapmaya devam edeceğiz. Büyük bir kararlılıkla bunu devam ettireceğiz. İstedikleri kadar kapıya saldırganlar gelsin."

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, saldırıyı anlattı Hürriyet Gazetesi'ne ikinci saldırı

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, saldırıyı anlattı Metin Feyzioğlu: AKP demokratik meşruiyetini yitiriyor

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False