GeriGündem Hurriyet.com.tr'den bir dev hizmet daha
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hurriyet.com.tr'den bir dev hizmet daha

Hurriyet.com.tr'den bir dev hizmet daha
refid:6583712 ilişkili resim dosyası

Hurriyet.com.tr Türk internet dünyasına yepyeni bir proje kazandırıyor. Bumerang adı verilen bu proje ile hurriyet.com.tr'deki haber ve linklerini sitesine eklemek isteyen siteler sadece haber ve içerikleriyle değil trafik olarak da desteklenecek.

Bumerang'a katılan siteler sadece bir kaç dakika alacak işlemlerden sonra, internette daha fazla kitleye sesini ulaştırma imkanını kazanacak. Böylece hem ziyaretçisi hem de geliri artacak.  Hürriyet İnternet Operasyonları Müdürü Erhan Acar'a sistemin nasıl çalışacağını sorduk. İşte kendi alanında dünyada bir ilk olan Bumerang uygulamasıyla ilgili bilmek isteyeceğiniz herşey:

Hurriyet.com.trden bir dev hizmet daha


- Sayın Acar bu projedeki en büyük fark nedir?                           

ERHAN ACAR: Bu proje ile internette alışılagelmiş klasik “sitene haber ekle”  konusunda farklı düşünmek istedik

- Bumerang ile siteler ne kazanacak?

ERHAN ACAR:  Bumerang ile ilk başta siteler Türkiye'nin en güncel haberlerini sitelerinden anında duyurma fırsatı elde edecekler, ama sadece bununla değil gösterdikleri haber ve linklere tıklamaların 3 misli kadarda Türkiye'nin en çok ziyaret edilen sitesinde ücretsiz reklam kazanacaklar. Örneğin günde sitesinde ki haber kutusu 10.000 tane tıklama almış bir site 30.000 ücretsiz reklam kazanacak, ilerleyen zamanda Bumerang anasayfasında oluşacak rehberde her zaman linkleri bulunacak. Google'da sitesi Hürriyet markası ile eşleşecek.

Önemli bir hatırlatma açılış hediyesi olarak üye olan sitelere 1 Temmuz 2007'ye kadar hergün 3 bin  reklam gösterimi hediye ediyoruz.

- Yani biz bundan şunu mu anlıyoruz herhangi bir site bumerang şemsiyesine girdiğinde hurriyet.com.tr günlük 1.200.000 civarında tıklama şemsiyesine dahil mi oluyor

ERHAN ACAR: Evet dahil oluyor ve ilerdeki Hurriyet.com.tr çatısı altında çok daha büyük avantajlara adım atmış oluyor.

Hurriyet.com.trden bir dev hizmet daha
Proje ekibi: Takım Lideri Onur Altın, Okan Palacı, Cenk Ebret, Aydın Çetin, Fatih Kaya ve İnternet Operasyonları Müdürü Erhan Acar


- Dahil olabilmesi için sitelerin illa belirli bir sayıda tıklama yapması mı gerekiyor.

ERHAN ACAR: Hayır dahil olan siteden günde ne kadar tıklama olursa hurriyet.com.tr ona 3 misli ücretsiz kendini tanıtma olanağını sağlıyor. İster 10 tıklama göndersin ister 10.000

- O zaman bu hurriyet.com.tr merkezinde Bumerang dünya çapında bir buluşma merkezi haline geliyor.

ERHAN ACAR:  Evet çünkü Türkçe siteler bu merkezden birbirileri ile irtabatlanacak, hurriyet.com.tr internette Türkçe sitelere böyle destek vererek bir nevi internetin sosyal sorumluluğunu gerçekleştirmiş olacak. En büyük isteklerimizden birisi de Türk internet sitelerini desteklemek, bir çok iyi niyetli çaba ile kurulan site ilgisizlik ve gelir olmadığı için kapanıp gidiyor. Biz bu proje ile biraz olsun Türk internetini desteklemek istiyoruz.

- Sayın Acar bu projeniz için tüm internet adına teşekkür ediyoruz.

ERHAN ACAR: Ben teşekkür ederim.

- Bundan sonra gelecek soruları nasıl cevaplandıracağız

ERHAN ACAR: Ziyaretçiler bize her türlü konu hakkındahttp://bumerang.hurriyet.com.tr üzerinden ulaşabilecekler.

- Çok teşekkürler

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False