GeriGündem Hülya, Zehra'sına kavuştu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hülya, Zehra'sına kavuştu

Evlenmesi, hamile kalması olay olan Hülya Avşar sonunda ‘Zehra’yı dünyaya getirdi. Amerikan Hastanesi'nde sezaryenle doğan minik Zehra, 2 kilo 885 gram ağırlığında ve 47 santim boyunda. Avşar ve bebeği için hastanede 6 özel koruma görev yapıyor.

Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu, uzun süredir hasretini çektikleri bebeklerine nihayet kavuştular. Dün sabah saat 09.00'da Amerikan Hastanesi'ne yatan Avşar, saat 09.57'de sezaryenle bir kız çocuğu dünyaya getirdi. 47 santim boyunda, 2 kilo 885 gram ağırlığında doğan bebeğe, daha önce belirlendiği gibi, ‘Zehra’ adı verildi. Hastaneye eşi Kaya Çilingiroğlu, kardeşleri Leyla ile Helin ve yardımcısı Emel Hanım'la birlikte gelen Hülya Avşar, derhal doğuma alındı. Amerikan Hastanesi Kadın-Doğum uzmanları Doç. Dr. Bülent Urman ile Dr. Alp Nuhoğlu tarafından gerçekleştirilen operasyon, 20 dakika sürdü. Doğumda Hülya Avşar'ın yanında kayınvalidesi Gülümser Çilingiroğlu hazır bulunurken, eşi Kaya Çilingiroğlu ve kayınpederi operasyonu dışarıdan izledi.

Doğumdan sonra bir açıklama yapan Dr. Nuhoğlu, Avşar'ın normal servise alındığını, anne ve bebeğin sağlık durumunun da iyi olduğunu söyledi. Hülya Avşar'ın ameliyata girerken rahat olduğunu, ancak ‘komplikasyon’ olabileceği endişesiyle biraz heyecanlandığını belirten Dr. Nuhoğlu, anne ve bebeğin pazar veya pazartesi günü taburcu olabileceğini söyledi. Avşar'ın kızkardeşi Helin Avşar da, yeğenini gördüğünü ve bebeğin çok sağlıklı olduğunu anlattı. Hastaneye giriş çıkışı kontrol etmek ve medya mensuplarının görüntü almasını engellemek için de, 6 özel koruma hastanede görev yapıyor.

Bu arada izin almadan odaya girerek bebeğin fotoğrafını çeken bir doktor ile bir hemşire Çilingiroğlu'nu kızdırdı. Doktorla hemşireyi azarlayan Çilingiroğlu, fotoğraf makinesini alarak içindeki filmi çıkardı.

Özel tedaviyle anne oldu

Çocuk sahibi olmak için 5 yıldır tedavi gören Hülya Avşar, mutlu sona ulaştı. Avşar bebeğine, bir dizi tedavi yöntemini izleyerek kavuştu. Bu serüven, Avşar'ın Amerikan Hastanesi'nde bir yıldır hizmet veren Üreme Sağlığı Ünitesi'ne gitmesiyle başladı. Özellikle tüp bebek mikroenjeksiyon uygulamaları üzerine çalışmalar yapan bu ünite, bugüne kadar 390 aileden 183'ünü bebek sahibi yaptı. Ünlü sanatçının tedavisini, Dr. Alp Nuhoğlu, Dr. Bülent Urman, Dr. Senai Aksoy, Dr. Cengiz Alataş ile 2 embriyolog Başak Balatan ve Aycan Sertaç'tan oluşan ekip gerçekleştirdi.

Önce Dr. Alp Nuhoğlu tarafından, Avşar'ın rahminde yapışma olduğu tespit edildi. Daha sonra Dr. Bülent Urman, sanatçıya kansız ve bıçaksız, histereskopi denilen bir operasyon yaptı. Tedavinin gelişim evrelerini Dr. Nuhoğlu, ‘‘Hülya Hanım'ın problemi, rahim içi yapışıklıklardı. Ana rahminde yumurtlama sonrası oluşan embriyonun gelişeceği bir yer yoktu. Bu düzeltme ameliyatıyla rahim içindeki yapışıklığı tedavi ederek, açtık. Bu arada iç bölgenin tekrar yapışmaması için 40 gün ilaç verdik. Ondan sonraki ikinci ayda da, hamile kaldığını gördük’’ diye anlattı. Dr. Nuhoğlu, tedavinin bu kadar çabuk sonuç vermesinin kendilerini de şaşırttığını vurguladı. Dr. Nuhoğlu daha sonra yaşanan gelişmeleri de, şöyle özetledi:

‘‘Avşar'ın rahim yapışmasının nedeni, kanama bozukluklarından kaynaklanıyordu. Periyodik adet kanamaları hemen hemen durmuştu. Bu yaptığımız ameliyattan sonra normale döndü. Bu operasyon sırasında laparoskopi de yaptık. Tüpleri ve yumurtalıkları gayet sağlıklıydı.’’

3 bin dolara 6 koruma görevde

Hülya Avşar'ın kızı Zehra için Amerikan Hastanesi'nde çok sıkı güvenlik önlemi alındı. Zehra, şöyle korunuyor:

Saim Özkan'ın VIP Koruma Şirketi'ne bağlı 6 koruma 24 saat görev başında bekliyor.

Korumalardan 2'si Amerikan Hastanesi'nin dış kapısında, 2'si Hülya Avşar'ın odasının önünde ve 2'si de bebeğin başında bekliyor.

6 kişilik koruma ekibine, 3 günlüğüne 3 bin dolar (Yaklaşık 640 milyon lira) ücret ödeniyor.

Doğum hatırası

Haberleriyle olay yaratan Hafta Sonu Gazetesi'nin deneyimli ekibi, Hülya Avşar ve ailesini hastaneye gitmek üzere evden çıkmalarından itibaren, adım adım izledi. Biraz heyecanlı oldukları gözlenen Kaya Çilingiroğlu, Hülya Avşar, yardımcısı Emel, kızkardeşleri Leyla ve Helin, bu özel gün için bir hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.

Emral Hanım hastanede karşıladı

Hülya Avşar'ın annesi Emral Hanım, kızı ve damadını hastanede heyecan içinde karşıladı. İlk kez torun sahibi olmanın heyecanını taşıdığı gözlenen Emral Hanım, anneanneliğin de mutluluğunu duyduğunu söyledi. Hülya Avşar annesiyle kucaklaştıktan sonra, derhal doğum odasına alındı.

En medyatik bebek

Daha doğmadan Türkiye'nin en medyatik bebeği olan Zehra, bu farklılığa şu özellikleriyle ulaştı:

Annesi Hülya Avşar'ın bir türlü hamile kalamaması, onu daha ana rahmine düşmeden yıllarca önce, ‘olması muhtemel bir bebek’ olarak belleklere yerleştirdi.

Anne olma hayaliyle yanıp tutuşan kadınlara çare olan mikroenjeksiyon yöntemi, Zehra'nın ana rahminde oluşmasıyla Türkiye çapında tanındı.

Cinsiyeti en çok merak edilen bebek oldu.

Doğmadan onun kadar şöhret olan bebek Türkiye sınırları içinde yok.

Doğmadan ekrana çıkma rekortmeni de o.

Daha doğmadan bir reklam filminde konuşarak ailesine para kazandıran da Zehra.

TV kanallarının doğumunu naklen yayınlamak için açık artırmaya girdikleri ilk bebek oldu Zehra.

Zehra, odası doğmadan bir firma tarafından lüks bir şekilde döşenen ve genç kız olana dek giyim eşyaları ücretsiz karşılanacak ilk bebek olma özelliğine sahip.

Daha doğmadan kendisi için koruma tutulan ilk bebek de, Hülya kızı Zehra.

Karakteri anneden

Terazi burcunda olan Hülya Avşar, 15 Ocak günü doğum yaptığı için minik bebeğinin burcu ‘Oğlak’, oluyor. Doğum anında ise Balık burcu yükseliyor. Bu nedenle yükselen burcu ‘Balık.’ Yani Zehra, Balık gibi davranan bir Oğlak olacak. Hassas, sezgileri yüksek ve duygusal olacağını söylemek mümkün.

Güneş-Venüs kavuşumu ise (Venüs geri gidiyor olsa da) bebeğe güzellik verecek. Bu kavuşuma Neptün de kavuşum yaparak, büyük bir enerji akıtıyor. Hayal gücü ve sezgileri çok güçlü olacak. Doğum anında Ay, Aslan Burcu'nda. Aslan Burcu'nun, sahne, perde ve gösteri sanatlarını idare eder. Ay, Aslan Burcu'ndayken doğanlarda sahne ve gösteri dünyasına karşı özel bir yetenek, büyük bir sevgi vardır. Gökyüzünün bu konumu ayrıca, minik bebeğin son derece çekici ve göze çarpıcı olmak isteyeceğini, lüksten hoşlanacağını gösteriyor. Mücevher, pahalı ve şık giysilere karşı büyük bir tutku besleyecek. Aynı zamanda bunları elde edebilecek zekâya ve organizasyon gücüne sahip olacak.

Bu arada Ay, Mars ve Jüpiter'den sert etkiler alıyor. Bunun sonucunda duygusal yoğunluklar ve çok farklı beklentiler içinde bulunabilir ve çalkantılı bir hayat sürebilir. Ay-Mars sert etkileşimi nedeniyle dik kafalı ve şamatacı bir yapıya sahip olabilir. Zaten Güneş'in Oğlak Burcu'ndaki konumu ona liderlik veriyor. Üstelik Merkür'ün Oğlak Burcu'nda bulunması da zeki ve hesapçı olacağını gösteriyor. Ancak, her ne kadar Güneş, Merkür ve Venüs'ü Oğlak Burcu'nda durduğu için gerçekçi ve hesapçı-kitapçı olacağını gösteriyorsa da, Ay Aslan Burcu'nda bulunduğu için kendisini pohpohlayanlara karşı cömert davranacağını, ayrıca yükseleni Balık olduğu için de, acıma duyguları taşıyacağını söylemek mümkün.

Zehra çok sağlıklı

Dr. Alp Nuhoğlu, Zehra'nın çok sağlıklı bir bebek olduğunu söyledi. Nuhoğlu, minik bebeğin 47 santim boyu ve 2 kilo 885 gram ağırlığının da son derece normal olduğunu belirtti.

Hülya Avşar, Zehra'ya kavuşabilmek için estetiği bile gözardı etti. Sinema ve sahne dünyasının en aranan sanatçısı olmasına rağmen, hamile kalınca, ister istemez kilo aldı. İştahı açılınca da rejimi bir kenara bıraktı. Ama Avşar, hamileyken bile çalışmasını sürdürdü, spor yapmayı asla ihmal etmedi.

Hamile kaldığında 51 kilo olan Hülya Avşar, hamilelik süresince 20 kilo aldı. Sanatçı doğuma girmeden önce 71 kiloydu.

Avşar'ın doktoru Alp Nuhoğlu, sanatçının eski kilosuna dönmesi için en az 6 hafta sıkı diyet yapması gerektiğini hatırlattı. Avşar'ın bu süre içinde tuzlu, acı ve şekerli yiyeceklerden uzak durması ve özellikle E vitamini alması gerekecek.


False