GeriGündem Hülya isminin anlamı nedir? Hülya ne demek?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hülya isminin anlamı nedir? Hülya ne demek?

Hülya isminin anlamı nedir? Hülya ne demek?
Abone Olgoogle-news

Okunuşu ile büyük beğeni toplayan Hülya ismi, aynı zamanda anlamı üzerinden de beğenilmektedir. Türkçede çok eski zamanlardan bu yana yer alan ve çok sık kullanılan isimlerden biri olarak öne çıkıyor. Peki, Hülya isminin anlamı nedir? Hülya ne demek? İşte bu güzel isim konusunda bilmeniz gerekenler.

Hülya kökeni Arapçadan gelen bir isimdir. Uzun yıllardır Türkçede bulunan ve yerleşik şekilde değerlendirilen adlar arasında yer alır. Kız çocukları için kullanılan en güzel ve özel isimler arasında yer almaktadır. Üstelik sadece isim değil aynı zamanda gündelik yaşamda sözlük anlamı üzerinden de kelime şeklinde değerlendirilir.

 Hülya İsminin Anlamı

 Hülya isminin anlamı birden fazla şekilde ele alınmakta ve kullanılmaktadır.

 - Tatlı düş

 - Kuruntu

 - Hayal

 - Vehim

 Genelde bu anlamları üzerinden ele alınsa dahi, Türkçede daha çok, ‘tatlı düş’ ya da ‘hayal’ biçiminde ifade edilmektedir. Anlamı itibariyle tek başına güzel bir isim olarak kullanılabilirken, aynı zamanda tek başına farklı isimlerle de bir araya uyumlu şekilde getirilebilir. Hülya ismi aynı zamanda sinema ve birçok farklı sanat dünyasından ünlünün ismi olarak bilinmektedir.

 Telaffuzu ve okunuşu ile oldukça güzel bir etki yaratan Hülya adını, minik yavrumuz için değerlendirmek amaçlı isim listesine alabilirsiniz. Karakteristik bir isim olmasının yanı sıra hayal gücü kuvvetli bir kişilik yansıtmaktadır. Son dönemlerde internet üzerinden çok sık araştırılan ve anlamı merak edilen en güzel isimlerden biri olarak öne çıkıyor.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle