GeriGündem Hücre ev: 2 ölü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hücre ev: 2 ölü

Fatih'teki bir eve baskın düzenleyen güvenlik güçleri, biri kadın iki kişiyi ölü ele geçirdi. Öldürülen kişilerin, Ümraniye'de polis otosunu Kalaşnikoflarla çarpraz ateşe tutarak, polis memuru İsmail Akkoyun'u şehit eden PKK militanları olduğu belirtiliyor.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce Fatih'teki hücreevine düzenlenen operasyonda, polislerle çatışmaya giren, yasadışı PKK örgütüne üye biri kadın iki terörist ölü olarak ele geçirildi.

‘Zozan’ ve ‘Ahmet’ kod adlı teröristlerin, 28 Kasım günü, Ümraniye Ekipler Amirliği'ne ait otoyu Kalaşnikoflarla çarpraz ateşe tutarak polis memuru İsmail Akkoyun'u şehit eden kişiler olduğu ileri sürüldü. Hücre evde çok sayıda silah, bomba, bomba yapımında kullanılan malzeme ve örgütsel döküman ele geçirildi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı bir ekip, Fener Camcıçeşme Mevkii Yasemin Sokak'taki bir hücreevine saat 13.15 sıralarında operasyon düzenledi. Çarşamba Polis Karakolu'nun hemen yanındaki sokakta gerçekleştirilen operasyonda polise ateşle karşılık veren 2 terörist, çıkan çatışma sonucu ölü olarak ele geçirildi. Hücreevi ve civarında geniş önlemler alındı, basın mensupları ve vatandaşların operasyon bölgesine yaklaşmasına izin verilmedi.

Yasadışı PKK örgütünün kuruluş yıldönümünden bir gün sonra, 28 Aralık'ta Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipler Amirliği'ne bağlı 34 A 96169 plakalı ekip otomobili Kalaşnikoflarla çapraz ateşe tutulmuş, delik deşik olan araçta polis memuru İsmail Akkoyun yaşamını yitirmişti. Olayda, vücuduna 5 kurşun isabet eden Recep Aköner ile sol omuzuna bir kurşun isabet eden Arif Keçeci ise yaralandı. Saldırganlar, çalıntı olduğu belirlenen 34 HTM 61 plakalı Renault Toros otomobille kaçtılar. Polis yetkilileri, Fatih'te düzenlenen operasyonda ele geçirilen iki PKK'lının, Dudullu'daki saldırıyı düzenleyen kişiler olduğunu belirttiler.


Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False