‘Horozun ötmüyor' cinayetine ceza yağdı

Güncelleme Tarihi:

‘Horozun ötmüyor cinayetine ceza yağdı
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 16, 2009 17:41

SAMSUN'da Gürcistanlı hayat kadınını ‘Senin horoz ötmüyor' dediği gerekçesiyle 20 yerinden bıçaklayıp öldüren, ziynet eşyasını ve cep telefonunu aldıktan sonrada evini ateşe veren 36 yaşındaki Adem Anlı'ya cinayet suçundan ömür boyu, gasptan 11 yıl 8 ay ve ev yakmadan 2.5 yıl hapis cezası verildi.

Olay, Ulugazi Mahallesi'nde geçen yılın Mart ayında meydana geldi. Gürcistan vatandaşı 50 yaşındaki Ayşe Yalçın'ın tek başına kaldığı evden duman çıkması üzerine çevredekiler durumu itfaiye ve polise haber verdi. Gelen ekipler yangını kısa sürede söndürürken, Yalçın içeride yüzüstü yatar halde ölü olarak buldu. Dumandan zehirlenerek öldüğü sanılan kadının otopsi sonucu 20 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi.

Evde yapılan aramada Yalçın'ın cep telefonu ve zihnet eşyalarının da olmadığını belirleyen polis kentteki cep telefon bayilerini gezerek, son günlerde kimler tarafından telefon satıldığını araştırdı. Bir telefon bayisinde Ayşe Yalçın'ın telefonu bulundu. Ardından cep telefon mağazasına bırakılan nüfus cüzdanı fotokopisinden cinayetle ilgili Adem Anlı'nın aranmasına başlandı. 2 ay süren çalışma ardından Adem Anlı, İstanbul Kumkapı Balıkçı Hali'ne girerken yakalandı.

Samsun'a getirilen ve tutuklanarak Anlı, hakkında cinayet, gasp ve kundaklama suçlarından Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Bugün son kez hakim karşısına çıkarılan Adem Anlı, pişman olduğunu anlatırken, şöyle dedi:
“Olay akşamı Ayşe Yalçın ile parkta buluşup cinsel ilişkiye girmek için onun evine gittik. Birlikte bir süre alkol aldık. Daha sonra sevişmeye başladık. Eliyle beni tahrik etmeye çalıştı. Ama ben etkilenmeyince, ‘Senin horoz ötmüyor. Sen hadımsın' diye konuşup güldü. Bunun üzerine sehpanın üzerinde duran bıçağı alarak ona vurdum. Kaç kez vurduğumu bilmiyorum. Yanlışlıkla onun telefonunu aldım ve çıktım. Cinayeti kabul ediyorum ama diğer suçları yapmadım.“

Mahkeme heyeti, akli dengesinin bozuk olduğunu öne süren sanığın İstanbul Adli Tıp Kurumu 4'üncü İhtisas Dairesi'nden gönderilen ‘cezai ehliyeti yerindedir' raporu üzerine cezalandırıldı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!