GeriGündem Horata AKM Başkanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Horata AKM Başkanı

Çeşitli bakanlık ile kurum ve kuruluşlarda çok sayıda atamanın yapılırken, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumuna bağlı olan Atatürk Kültür Merkezi'nin yeni başkanı da belli oldu. AKM Başkanlığına, Hacettepe Üniversitesi Eski Türk Edebiyatı öğretim üyesi Prof. Dr. Osman Horata (45) atandı.

Çok sayıda atamaya ilişkin üçlü kararnameler Resmi Gazete'de yayımlandı.

AKM'NİN 45 YAŞINDA PROFESÖR BAŞKANI OLDU

Buna göre, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumuna bağlı olan Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığına 45 yaşındaki Eski Türk Edebiyatı Profesörü Prof. Dr. Osman Horata atandı. Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Horata, TDK'nın Türk Dili Dergisinin Yayın Danışma Kurulu üyeliğinin yanı sıra Ahmet Yesevi ve Başkent Üniversitelerinde de öğretim üyeliğinde bulundu.

İŞÇİ HİZMETLERİ'NE YENİ GENEL MÜDÜR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Yurtdışı İşçi Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ise Ali Rıza Levent Genç getirildi.

BİLGİSAYARLI DİN EĞİTİMİ VEREN MÜFTÜ DENİZLİ'YE

Burdur İl Müftüsü Mehmet Köse Denizli İl Müftülüğüne atanırken, Köse'den boşalan Burdur İl Müftülüğüne ise Niğde İl Müftüsü Halil Arık getirildi. Köse, Burdur'da bir camide bilgisayarla din eğitimi başlatmıştı.

Devlet Planlama Teşkilatı Planlama Uzmanlığına ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı eski Strateji Geliştirme Başkanı Mehmet Atalay atandı.

ADALET TEFTİŞ KURULUNA YENİ YÖNETİCİ

Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığına ise Adalet Başmüfettişi Sefa Mermerci atandı. Ayrıca Adalet Müfettişleri Mustafa Güntin, Fatih Tok, Alper Türközmen, İdris Taşcan, Yusuf Memiş, Birol Kırmaz, İbrahim Demirtaş, Yurdanur Bakırcı, Ayhan Akyürek de Adalet Başmüfettişliğine yükseltildiler.

Bu arada Adli Tıp Kurumu Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Anesteziyoloji ve Reanimasyon Üyeliğine de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Öz görevlendirildi.

TALİM TERBİYE'YE YENİ ÜYE

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirliğine kaydırıldı. Talim ve Terbiye Kurulu Üyeliğine ise Kurul'un Eğitim Öğretim ve Program Dairesi Başkanlığını yürüten Dr. Abdulvahap Özpolat atandı.

BAYINDIRLIK, ULAŞTIRMA, TARIM VE ÇALIŞMA BAKANLIKLARI

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı I. Hukuk Müşavirliğine Salih Hacıömeroğlu'nun getirildiği bugünkü atamalarla yapılan kimi yeni görevlendirmeler de şöyle:

"-Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdür Yardımcılığına İstanbul Ulaştırma Bölge Müdürü Mehmet Nesip Kemaloğlu getirilirken, Kemaloğlu'ndan boşalan İstanbul Ulaştırma Bölge Müdürlüğüne ise Adana Ulaştırma Bölge Müdürü Mustafa Celal Tümer,

-Tarım ve Köyişleri Bakanlığı; Bakanlık Müşavirliğine Halit Afat, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Aksaray Bölge Müdürlüğüne Eyüp Kaya, Nevşehir İl Müdürlüğüne Muhlis Atay,

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı; Strateji Geliştirme Başkanlığına Mehmet Tekinarslan, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcılığına Sabit Yaman,

-Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Orta Anadolu II. (Konya) Bölge Müdürlüğüne Ali Rıza Demirci"

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle