Hong Kong’da Türk filmlerine yoğun ilgi

Güncelleme Tarihi:

Hong Kong’da Türk filmlerine yoğun ilgi
Oluşturulma Tarihi: Mart 12, 2013 04:00

4. Hong Kong Türk Filmleri Festivali, Hong Kong’luları bir kez daha Türk sinemasıyla buluşturdu.

Haberin Devamı

Hong Kong Türk Filmleri Festivali’nin dördüncüsü 5-10 Mart günleri arasında düzenlendi. Grand Cinema’da yapılan film festivalinde beş gün boyunca “Ateşin Düştüğü Yer”, “Ferah Feza”, “Can”, “Yük”, “Canavarlar Sofrası”, “Aziz Ayşe”, “Zerre” ve “Bu Son Olsun” filmleri gösterildi.
Etkinliğin açılışına Hong Kong Türkiye Başkonsolosu Haldun Tekneci ve Hong Kong Kültür Ateşesi Şükran Öğün ile “Zerre” filminin yönetmeni Erdem Tepegöz, “Bu Son Olsun”un yönetmeni Orçun Benli, “Ateşin Düştüğü Yer”in yönetmeni İsmail Güneş ve filmin yapımcısı Baran Seyhan da katıldı.

Müzikler Ece’den
DJ Ece Toprak, 4. Hong Kong Film Festivali kapsamında Hong Kong’un Soho bölgesinde bulunan Goccia Restoran’da performans sergiledi. Toprak, düzenlenen 80’ler ve 90’lar partisinde Hong Kong’lulara keyifli bir gece yaşattı.

Haberin Devamı

Orçun Ben Lee
Orçun Benli, Hong Kong basınına kendini “Pi’nin Yaşamı” ile En İyi Görsel Efekt dalında Oscar alan Ang Lee’nin yeğeni olarak tanıttı. “Orçun Ben Lee” esprisi, basın mensuplarını güldürdü.

Sinemamız benziyor
Çin basını, Orçun Benli, Erdem Tepegöz ve İsmail Güneş’e büyük ilgi gösterdi. Yönetmenler, basına verdikleri röportajlarda Türk sineması ve Asya sineması arasında kültürel benzerlik bulunduğunun altını çizdi.

      

Haberle ilgili daha fazlası: