GeriGündem Hollywood'un iyilik meleği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hollywood'un iyilik meleği

Julia Roberts, aslında daha çok aşkları ve filmlerdeki rolleriyle konuşulur. Ama genç yıldızın bugüne kadar hiç bilinmeyen bir özelliği daha var: Bir yardım meleği olması. Son günlerde Hollywood, Roberts'ın hasta bir küçük kıza yaptığı yardımları konuşuyor...

Julia Roberts Hollywood'un en güzel kadınlarından biridir. Kamera karşısında her zaman başarılı oyunlar çıkarır. Özel yaşamı ise çok çalkantılıdır. Özellikle sevgililerini, nişanlılarını yarı yolda bırakmasıyla tanınır.

Evet, Julia Roberts, Hollywood'un rüküş şöhretleri arasına asla girmez. Her zaman ona ve bulunacağı ortama yakışan kıyafetleriyle dikkat çeker. Dost canlısıdır. Kimseyle kavgalı değildir.

Bu özellikleri Julia Roberts'ın Hollywood'un en fazla sevilen yıldızlarından biri olmasına yetiyor da artıyor bile. Ama bu arada yıldızın hayranları bir gerçeği gözden kaçırıyorlar. Ünlü yıldız onca işinin, aşk serüvenlerinin arasında yardıma muhtaç kişilere de elini uzatma fırsatını buluyor. Julia Roberts'ın yardımseverliği diğer oyuncuların çoğununki gibi göstermelik değil. Yardım kampanyalarında bağış sağlamak için davetlere ve galalara katılmakla yetinmiyor.

Julia Roberts'ın yaptığı büyük iyilikler onun ünvanlarına bir de ‘‘Hollywood'un yardım meleği’’ ünvanını ekledi. Sinema dünyası artık onun başarılı oyunları ve sevgilileriyle değil, yaptığı iyiliklerle ilgileniyor.

Kendini Abigail'e adadı

Ünlü yıldızın ablası Lisa, bir süre önce Abigail Brodsky adında yedi yaşında bir kız çocuğuna bakıcılık yapmaya başlamıştı. Julia Roberts, ablasına emanet edilen küçük kız çocuğuyla ilgilendi. Abigail'i çok sevmişti. Ona benzeyen bir kızının olmasını da gerçekten isterdi. Fakat yıldızı acı bir sürpriz bekliyordu. Abigail Brodsky, Rett Sendromu adı verilen ve çok ender görülen bir hastalığa yakalanmıştı. Bu hastalık zamanla konuşma yeteneğinin ve kasların kontrolünün kaybına yol açıyordu.

Julia Roberts o sevimli küçük kızın dünyada sadece bir kaç bin kişide görülen bu hastalığa yakalanmış olmasına çok üzülmüştü. Sık sık küçük kızı ziyaret etmeye başladı. Boş zamanlarında Abigail'i eğlendirmek için binbir oyun icad ediyordu.

Ünlü yıldız, küçük kızla ilgisini bununla sınırlamadı. Abigail'e yardımcı olmak için elinden geleni yapacaktı. Uluslararası Rett Sendromu Derneği'yle temasa geçen yıldız, varını yoğunu bu derneğin gelişmesi için harcayacağını açıkladı. Discovery Channel yöneticileriyle temasa geçen yıldız, ‘‘Sessiz Melek’’ başlıklı bir belgesel film hazırlamak istediğini bildirdi. Bu filmde Abigail gibi amansız hastalığın pençesine düşenler anlatılıyor, hastalık konusunda anne ve babalar uyarılıyor. Julia Roberts belgesel filmin çekimi için gerekli her türlü masrafı kendisi yaptı.

Giysileri satıldı

Yıldız Hollywood'a döndükten sonra, onunla özdeşleşen giysilerinin büyük bir bölümünü açık artırmayla satışa çıkardı. Roberts'in bir tuvaleti 25 bin dolara satıldı. O gecenin geliri yüz binlerle ölçüldü. Julia Roberts hayatından memnundu. Abigail ve onun gibiler için birşeyler yapmış olmak, bu iyi yürekli yıldızı anlatılamayacak derecede mutlu etmişti. Julia Roberts, küçük Abigail'in ailesiyle görüşüp onun tedavisini ve bakımını üstlendi. Küçük Abigail'in artık bir gönüllü annesi vardı. Genç oyuncu ise milyonlarca dertli çocuk arasından hiç değilse birini mutlu edebildiği için kendisiyle övünüyor.

Hollywood'un bu özel ve güzel kadını aynı zamanda bir iyilik meleği olduğunu da kanıtladı. Bundan sonra Julia Roberts'in aşk ve evlilik konusundaki kararsızlığı eleştirilmeyecek. Onun yaptığı her işin doğru olduğuna inananların sayısı artacak.

Ünlü yıldızın hayranları onun Abigail ile bu derece ilgilenmesini önce yadırgadılar. Ama daha sonra yıldızın çevresindekilere yardım etmek için fırsat kolladığı ve hep bir iyilik peşinde koştuğu öğrenildi. Hollywood, Julia Roberts'ın gerçek yüzünü nihayet gördü. Ve artık bu genç kadının kalbinin aşk için değil iyilik yapmak için attığını herkes biliyor...

False