GeriGündem Hoca uyardı: Buralar depremde riskli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hoca uyardı: Buralar depremde riskli

Hoca uyardı: Buralar depremde riskli

Deprem Haftası dolayısıyla İstanbul’da beklenen olası deprem hakkında konuşan Jeolog, Prof. Dr. Naci Görür İstanbul’da minimum 7 maksimum 7.5 büyüklüğünde bir depremin olacağını ve en çok Avrupa yakasının kıyı kesimlerinin etkileneceğini söyledi.

Özellikle Büyükçekmece ve Küçükçekmece bölgesine dikkat çeken Görür, şöyle konuştu: “Büyükçekmece-Küçükçekmece arası heyelanların olduğu yerler. Şu anda bile kayıyor. Yılda birkaç santim hareket ediyor. Depremde haliyle bu kayma hareketi heyelanlara dönüşecektir.

Depremle birlikte burada ciddi yıkımlar meydana gelecektir. O nedenle İstanbul'da bu bölge üzerinde mutlaka çalışmak gerekir. Muhtemelen ilk kırılacağını düşündüğümüz yer de Silivri açıklarıyla Yeşilköy açıkları arasında Kumburgaz kolu. Dolayısıyla bu depremde İstanbul genelde etkilenecek ama en fazla Avrupa yakası etkilenecek. Zemini sağlam bir yerde depremin etkisini bir olarak düşünürsek, Avrupa yakasında kimi yerlerde deprem etkisi beş katına kadar çıkabilir.

Avrupa yakasında özellikle kıyıdan itibaren ilk 10 kilometrelik şerit içerisindeki alanların çoğunda sarsıntının hızı ve ivmesi daha fazla olacaktır.”

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False