GeriGündem Hizbullah üyeleri tahliye oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hizbullah üyeleri tahliye oldu

Hizbullah üyeleri tahliye oldu
refid:16675670 ilişkili resim dosyası

DİYARBAKIR D Tipi Cezaevi'nde Hizbullah terör örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklu bulunan, aralarında örgütün askeri kanat sorumlusu Cemal Tutar ile şura üyesi Edip Gümüş’ün de bulunduğu 10 sanık, tutukluluk sürelerini kısaltan CMK'nın 102’nci maddesinin yürürlüğe girmesinin ardından Yargıtay kararıyla tahliye edildi.

HİZBULLAH ÜYELERİ TAHLİYE OLDU / FOTO GALERİ

BİNLERCE KİŞİ KARŞILADI / WEB TV 

Cezaevi önünde kahraman gibi karşılanan Hizbullah üyelerinden Cemal Tutar'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi, askerlik işlemleri için Askerlik Şubesi’ne götürüldü.        

Hizbullah terör örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle yargılanan ve müebbet hapis cezasına çarptırılan, ancak dosyaları Yargıtay'da bekleyen örgütün askeri kanat sorumlusu Cemal Tutar, şura üyesi Edip Gümüş ile birlikte örgütün eylemlerine katıldıkları tespit edilen Mahmut Varol, Abdulkerim Kaya, Mustafa İpek, Mahmut Demir, Sinan Yakut, Şeymus Kınay, Kemal Gülsen ve Fuat Balca tutukluluk sürelerini kısaltan 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun (CMK) 102’nci maddesinin yürürlüğü girmesinin ardından Yargıtay kararıyla tahliye edildi.

5 PKK'LI DA TAHLİYE EDİLDİ

Tahliye olanlardan Cemal Tutar, Abdulkerim Kaya, Mahmut Demir Kemal Gülşen ve Fuat Balca, askerlik işlemleri için polis tarafından Askerlik Şubesi'ne götürüldü. Hizbullah üyeleriyle birlikte 5 PKK’lı da tahliye edildi.

Diyarbakır D Tipi Cezaevi önünde toplanan binlerce kişi, halaylar çekip tekbir getirerek, Hizbullah üyelerinin tahliye olmasını kutladı. Sabaha karşı 03.00 sıralarında tahliye olan Edip Gümüş ve arkadaşları, kendilerini bekleyen kalabalığa doğru yürürken izdiham yaşandı.

Kamyonet kasasına çıkarak kendisini bekleyenlere seslenen Hizbullah’ın şura üyesi Edip Gümüş, “Yüce Allah’a selam, Paygembere selam. Kıyamete kadar gidenlerin üstünde olsun. Allah'a dayandık. O'na inandık ve O'na döneceğiz. Hepiniz çok hoşgeldiniz. Mevlam hepinizden razı olsun. Cenab-ı Allah sizin sevginizi öbür dünyada da karşılıksız bırakmayacak. Ahirette de karşılıksız bırakmayacak. Allah-u Teala cennete de bizleri karşı karşıya getirecek. Sizi meşgul etmeyeyim. Yarından itibaren bütün kardeşlerle buluşma şansımız olacak” dedi.

DOMUZ BAĞI CİNAYETLERİ

Diyarbakır’da 10 yıldır süren 34 sanıklı Hizbullah Ana Davası geçtiğimiz yıl karara bağlanmıştı. Diyarbakır 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan ve 198 silahlı eylemi gerçekleştirdikleri, yazar Konca Kuriş'in öldürülmesi de dahil çoğu domuz bağı ile işlenmiş 156 cinayet, 80 yaralama olaylarından sorumlu olan, aralarında örgütün askeri kanat sorumlusu Cemal Tutar ile şura üyesi Edip Gümüş’ünde bulunduğu 16 sanığı müebbet hapis cezasına çarptırmıştı. Sanıklardan biri cezaevinde yaşamını yitirirken, mahkeme, 11 sanığı ise, ‘terör örgütü üyeliği’ gerekçesiyle 1 ile 14 yıl arasında değişen hapis cezalarıyla cezalandırmış, 7 sanığı da tutuklu kaldıkları süreyi göz önüne alarak tahliye etmişti.Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False