GeriGündem Hido, Amerikalılar'a moral verdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hido, Amerikalılar'a moral verdi

Hidayet, Sacramento Bee adlı gazeteye verdiği demeçte ABD'ye dönmekten korkmadığını söyledi. Hido, Amerikalılar'a "Bunu aşacaksınız. Herşey düzelecek. Göreceksiniz" mesajını verdi.

NBA'in Sacramento Kings takımında oynayan Hidayet Türkoğlu, saldırıların ardından ailesinin İstanbul'da kalması yönündeki ısrarlarına karşın, takımı Sacramento Kings'e dönmeye karar verdi.

Sacramento Bee adlı gazetenin yazarı Ailene Voisin'ın görüştüğü Hidayet, terörist saldırılar yüzünden morali bozulan Voisin'a, "Çok üzücü bir olay. Ama iyi insanlar da var. Bunu aşacaksınız. Herşey düzelecek. Göreceksiniz" dedi.

Sacramento Bee Gazetesi'nde yayınlanan haberde Voisin, "Hidayet'in ailesi, ABD'ye gelmesini zaten hiç istemedi. ABD'yi sevmediklerinden değil, oğullarını sevdiklerinden. Salı günkü korkunç olaylardan sonra Rahim ve Nuriye Türkoğlu, paniğe kapıldılar. Tanınmış ve Müslüman bir kişi olarak hedef alınmasından korktukları oğullarına, İstanbul'da kalması için yalvardılar. Ancak 'Hido' ABD'ye geri geliyor" dedi.

Hidayet, Sacramento Kings'te devam edip etmeyeceğini soran Voisin'a, "Aileme anlatmaya çalışıyorum. Ama çok korktular. Türkiye'de kimse bunun gerçekleştiğine inanamıyor. Türkler çok endişelendi. Ben endişeli değilim. Sacramento'ya döneceğim" yanıtını verdi.

'HİDO TERÖRİZME YABANCI DEĞİL'

Hidayet'in sakin tutumundan etkilendiğini belirten gazetenin yazarı Voisin, "Sacramento Kings'in genç oyuncusu, bu sorunun üstesinden, hepimizden daha iyi geliyor. Vlade Divaç, Bosna'da savaşı gördü. Dikembe Mutombo (Kongo) ve Hakeem Olajuwan (Nijerya) baskıcı rejimlerde yaşadı. Hidayet Türkoğlu da terörist saldırılara yabancı değil" diyerek, saldırıların yarattığı moral bozukluğundan kurtulmak için, Hidayet Türkoğlu gibi yabancıların, durumu nasıl gördüğünü anlamanın önemli olduğunu yazdı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False