Hermafrodit Bülent’in çilesi

Güncelleme Tarihi:

Hermafrodit Bülent’in çilesi
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 23, 2014 01:44

Hermafrodit (çift cinsiyetli) Bülent Coşkun, Düzce Cumayeri’nde yaşıyor. Sokağa çıkamıyor. Parmakla gösteriliyor, alay ediliyor, tacize uğruyor. Yetmezmiş gibi evi taşlanıp yakılmak isteniyor. Bülent, nefret suçu mağduru.

Haberin Devamı

BÜLENT Coşkun (34), telefonda çığlık çığlığaydı. Çift cinsiyetli doğduğu için toplumun kendisini cezalandırdığını anlatıyor, yardım istiyordu. Düzce merkezinde buluşup iki adım attığımızda tüm gözler, vücudu ve giyiminde kadın ve erkeğin bir arada olduğu Bülent’e çevrildi. Trafikteki araçlar duruyor, insanlar birbirine işaret ediyor, gülüyor, bu “ucubeye” bakıyorlardı. Bülent ağlamaklı, biz boğulacak gibi olduk. Bir kafeteryada oturup röportaj yapmak imkânsızdı, kır evine gittik.

ALTI AMELİYATLA ERKEK

Çiftçi bir ailenin çocuğu. Anne ve babası amca çocukları. İki ablasından sonra çift cinsiyetli olarak doğdu. Babası onu erkek yapmaya kararlıydı. 14 yıl önce büyük acılar veren 6 ameliyatla vajinası kapatıldı, idrar yolu erkeklik organına bağlandı. Ancak geçirdiği operasyonlar başarısız oldu. 2000 yılında aynı doktor, 8 kez daha ameliyat edeceğini söyleyince kaçtı. 2012’ye kadar ameliyat hataları nedeniyle hayatı işkence içinde geçti. 15 saat boyunca idrarını yapamayan güya erkekti artık:

Haberin Devamı

Hermafrodit Bülent’in çilesi

ALLAH VERİMLİ’DEN RAZI OLSUN

“Eve gelip aileme ‘Beni ne hale soktunuz’ dedim. Depresyona girdim. Evden kaçıp İstanbul’a geldim. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Psikiyatrist Prof. Dr. Arif Verimli’yi buldum. Her şeyi anlattım. Tedavi etti beni. Bir yıl sonra da babamı götürdüm. Özel olarak konuştular. Babam beni anladı, o günden sonra baskı yapmadı. Beni Arif Verimli kurtardı. Allah ondan razı olsun.”

İKİ ORGANIMLA DA BARIŞIĞIM

Geçtiğimiz aralıkta Kocaeli Araştırma Hastanesi’nde Prof. Melih Çoban’a gittim. Allah’ın verdiği kadınlık organımı geri istiyorum, dedim. ‘Zor ama deneyeceğiz’ dedi. İki ameliyat oldum. Üçüncüyü 25 Nisan’da yaptı ve kadınlığımı yeniden kazandım. Doktor, ‘Kadınlığa çok yakınsın. Çok güzel kadın olursun’ dedi. Kadınlığımdan şüphem yok. Erkeklik organımla da barışığım. Reddettim.”

Hermafrodit Bülent’in çilesi

Haberin Devamı

Öldüğümde beni kim yıkayacak

ÇİFT cinsiyetin ne olduğunu devlet okullarda öğretsin, Diyanet camilerde vaaz verdirsin. Devlet benim gibiler için Özgürlük Yasası çıkarsın. Aşağılayanlara ağır cezalar versin. Devlet bana yüzde 61 engelli rapor verdi. Engelli kontenjanından çalışamam ki. Taciz ederler, çok üzerler beni. Öldüğümde beni kadınlar mı yoksa erkekler mi yıkayacak? Umreye gitmek istiyorum ama kadın sayılıp başımı mı örteceğim, yoksa erkek gibi başım açık mı olacak?

Haberle ilgili daha fazlası: